Sozialen Medien

#Mart 2020’nin En Yeni Dizileri #SosyalMedya #Tv #BB

Inhaltsverzeichnis

Mart 2020’nin En Yeni Dizileri

Bu ay uzun bir süredir beklediğimiz Westworld 3. sezonuyla geri dönüş yapsa da izleme listesine alacağımız yepyeni diziler bizleri bekliyor. How I Met Your Mother’dan hatırlayacağımız Jason Segel, hem yarattığı hem de başrolünü üstlendiği Dispatches From Elsewhere ile yine dizi dünyasına geri dönüş yapıyor. Steven Spielberg’ün yeniden hayata geçirilen Amazing Stories serisi de mart ayının merak edilesi yapımlarından biri diyebiliriz. Martin Freeman ve Daisy Haggard’ı evli ve çocuklu bir çift olarak izleyeceğimiz Breeders, Winona Ryder ve John Turturro’lu The Plot Against America, Reese Witherspoon ve Kerry Washington’u aile dramasında bir araya getiren Little Fires Everywhere bu ayın 24 yeni dizisinden sadece birkaçı.

  #„Black Panther 2“ ist ohne Chadwick Boseman für diesen Marvel-Star noch unvorstellbar

İşte Mart 2020’nin en yeni dizileri;

1. Dispatches From Elsewhere (1 Mart –
AMC)

How I Met Your Mother dizisinin yıldızlarından Jason Segel, yaratıcılığını üstlendiği bu antoloji serisiyle yeniden ekranlara dönüyor. Dizinin hikâyesi az da olsa San Francisco merkezli alternatif gerçeklik oyunu Games of Nonchalance’tan esinlenilerek ortaya çıkıyor. Philadelphia’da yaşayan dört sıradan insan işte böyle bir oyunun içinde bulundukları şehirdeki bir gizemi çözmeye çalışırlar. Fakat oyun ilerledikçe kendilerini hayal ettiklerinden daha derin bir durumun içinde bulurlar. Dizide Jason Segel’in yanı sıra Sally Field, Andre Benjamin, Eve Lindley ve Richard E. Grant rol almakta.


2. Breeders (2 Mart – FX)

Ebeveynliğin getirdiği çelişkileri keyifli bir şekilde izleyeceğimiz Breeders, bir çiftin evli ve çocuklu hayatlarında yaşadıklarını konu alıyor. Paul ve Ally bir yandan tam zamanlı kariyerleri, bir yandan yaşlı ebeveynleri bir yandan da küçük çocuklarını yetiştirmeye çalışmaktadır. Bir gün Ally’nin uzaklaşmış babası kapılarına gelince aslında üçüncü bir çocuğu da evlerine almış olurlar. Dizide Paul ve Ally çiftine Martin Freeman ve Daisy Haggard hayat veriyor. Better Call Saul’dan hatırlayacağımız Michael McKean ise Ally’nin babasını canlandırıyor.

  #Boss Level – Trailer entfesselt Zeitschleifen-Terror mit Frank Grillo, Mel Gibson


3. Food Lore (2 Mart – HBO Go/HBO Now)

Merkezine Asya yemeklerini alan bu antoloji serisi, insan ilişkilerini yemeklerin birleştirici, ayrıştırıcı, cesaretlendirici, üzücü yanlarıyla inceleme fırsatı yaratıyor. Sekiz farklı öyküden oluşan ilk sezon Malezya, Endonezya, Tayland, Vietnam, Hindistan, Japonya, Endonezya ve Filipinler’deki bir duygusal yolculuğu konu alıyor.


4. Dave (4 Mart – FXX)

Komedyen ve müzisyen Lil Dicky kendisinin farklı bir versiyonunu bu diziyle karşımıza çıkarıyor. Dizide tüm zamanların en iyi rapçilerinden biri olacağına inanan 20’li yaşlarındaki Dave’in maceralarını izleyeceğiz.


5. Twenties (4 Mart – BET)

Lena Waithe’in yaratıcılığında ortaya çıkan bu dizi TV dünyasında yazar olmayı amaçlayan Hattie ile iki yakın arkadaşı Marie ve Nia’nın 20’li yaşlarındaki maceralarını konu alıyor. Dizide Jonica T. Gibbs, Christina Elmore ve Gabrielle Graham başrollerde yer alırken Seth Green ve Vanessa Williams’ı da konuk oyuncu olarak göreceğiz.


6. Devs (5 Mart – Hulu)

Alex Garland’ın (Ex Machina) elinden çıkan bu mini dizi genç bir yazılım mühendisi olan Lily Chan’in yaşadıklarını takip ediyor. Lily, Amaya adındaki bir kuantum bilgi işlem şirketinde çalışmaktadır. Forest tarafından yönetilen şirketin erkek arkadaşının kaybolmasından sorumlu olduğunu düşünür. Genç kadın ne olursa olsun erkek arkadaşı Jamie’nin başına gelenleri öğrenmeye çalışacaktır. Sekiz bölümden oluşan dizide Sonoya Mizuno Lily Chan rolünü üstlenirken, Nick Offerman’ı şirketin yöneticisi Forest rolünde izleyeceğiz.


7. Amazing Stories (6 Mart – Apple
TV )

Steven Spielberg’ün 1985 yılında yarattığı Amazing Stories serisi 2020 yılında yeniden hayatımıza giriyor. Edward Kitsis ve Adam Horowitz’in yürütücü yapımcı olarak yer aldıkları seri her bölümde farklı bir doğaüstü hikâyeyi konu alıyor. İlk beş bölümü 6 Mart’ta yayınlanacak olan Amazing Stories’de Josh Holloway, Dylan O’Brien, Sasha Alexander, Kerry Bishé ve Edward Burns gibi oyuncular karşımıza çıkıyor. Geçtiğimiz Ekim ayında hayatını kaybeden usta aktör Robert Forster’ın son performansını da serinin üçüncü bölümünde izleme şansımız olacak.


8. ZeroZeroZero (6 Mart – Amazon
Prime)

Roberto Saviano’nun aynı adlı romanından uyarlanan ZeroZeroZero, küresel kokain ticaretinin yolculuğunu bir geminin dünyanın çeşitli ülkelerine yaptığı teslimatı üzerinden anlatılıyor. Gomorrah dizisinin arkasındaki ekip tarafından hazırlanan seride Andrea Riseborough, Gabriel Byrne ve Dane DeHaan rol almakta.


9. Hospital Playlist (12 Mart –
Netflix)

Netflix platformun yeni K-draması Hospital Playlist, 1999 yılında aynı tıp fakültesinde eğitime başlayan beş arkadaşın yıllar sonra aynı hastanede çalıştıkları sırada yaşadıklarını konu alıyor.


10. The Valhalla Murders (13 Mart –
Netflix)

Geçmişi acılarla dolu olan dedektif Arnar, ülkesinin ilk seri katil davasını araştırmak için Oslo’dan İzlanda’ya döner. Burada bölgenin kıdemli polislerinden Kara ile birlikte çalışarak davayı çözmeye çalışacaktır.  


11. Women of the Night (13 Mart –
Netflix)

Amsterdam Belediyesi’nin yükselen yıldızıyla evli olan ve karanlık geçmişin gölgesinde yaşayan bir kadın kendisini şehrin seks ve uyuşturucuyla dolu dünyasında bulur.


12. The Plot Against America (16 Mart
– HBO)

Philip Roth’un aynı adlı romanından uyarlanan The Plot Against America, alternatif bir tarihte 40’lı yıllarda Charles Lindbergh’in Amerikan Başkanı seçilmesiyle yaşanan olayları konu alıyor. New Jersey’de yaşayan Yahudi bir ailenin gözünden ülkenin faşizme dönüşünü yansıtan dizi altı bölümden oluşuyor. İyi bir oyuncu kadrosunu bir araya getiren dizide Winona Ryder, John Turturro, Morgan Spector ve Zoe Kazan’ı izleyeceğiz.


13. Little Fires Everywhere (18 Mart – Hulu)

Celeste Ng’in aynı adlı romanından uyarlanan bu mini dizi, mükemmel görünümlü Richardson ailesi ve onların hayatlarına dahil olan esrarengiz bir anne ve kızın öyküsünü konu alıyor. Dizinin başrollerini üstlenen Reese Witherspoon ve Kerry Washington yapımcı olarak da karşımıza çıkıyorlar.


14. Motherland: Fort Salem (18 Mart –
Freeform)

Alternatif bir Amerika’da cadılar varlıklarını sürdürerek ülkenin en korkusuz askerleri haline dönüşmüştür. Bu doğaüstü güçlerini ise ülkeyi tehdit eden terörist tehlikelere karşı kullanacaklardır. Dizinin başrollerinde Ashley Nicole Williams, Jessica Sutton, Taylor Hickson, Demetria McKinney ve Amalia Holm yer alıyor.


15. Feel Good (19 Mart – Netflix)

Feel Good

Kanadalı komedyen Mae Martin kendisinin farklı bir versiyonunu bu dizide karşımıza çıkarıyor. Londra’da hayatını sürdüren Mae, stand-up komedyenliğinde isim yapmaya başlamıştır. Bağımlılıkla ilgili sorunları çözmeye çalışırken hayatına giren genç bir kadın bütün dünyasını alt üst edecektir.


16. Ruthless (19 Mart –BET )

Tyler Perry’nin serisi The Oval’ın spin-offu olan Ruthless, kızını fanatik bir dini tarikatın dünyasına sokmak için kaçıran Ruth’un hikâyesini konu alıyor. Dizide Ruth rolünü Melissa L. Williams üstleniyor.


17. Self Made: Inspired by the Life of
Madam C.J. Walker (20 Mart – Netflix)

Yarattığı saç bakım ürünleriyle Amerika’nın ilk zengin Afro-Amerikalı iş kadını olan Madam C.J. Walker’ın hikâyesi bu dört bölümlük mini dizide karşımıza çıkıyor. Dizide Madam C.J. Walker’a Octavia Spencer hayat veriyor.


18. Freud (23 Mart – Netflix)

Netflix platformunun Avusturya yapımı olan serisi adından da anlaşılacağı üzere Sigmund Freud’u merkezine alıyor. Genç Freud 19. Yüzyılın Viyana’sında kaybolma vakaları ve cinayetleri çözmektedir. Fakat bu sırada genç bir medyumla birlikte kendini gizemli bir komplonun içinde bulacaktır. Dizide genç Freud rolünde Avusturyalı oyuncu Robert Finster canlandırıyor.


19. Council of Dads (24 Mart –
Netflix)

Yazar Bruce Feiler’ın anılarından yola çıkılarak hazırlanan bu drama dizisi, kanser olduğunu öğrenen bir babanın çocuklarına baba figürü olması için üç arkadaşını bir araya getirmesini konu alıyor. Sarah Wayne Callies, Clive Standen, J. August Richards ve Michael O’Neill dizinin başrollerinde.


20. Unorthodox (26 Mart – Netflix)

Deborah Feldman’ın çok satan otobiyografisinden ilham alınarak hayat geçen Unorthodox, New York’taki topluluğunu ve eşini terk edip Berlin’de hayatına yeniden başlayan genç bir Yahudi kadının yaşadıklarını konu alıyor. Dört bölümden oluşan mini dizinin başrolünü Shira Haas üstleniyor.


21. Il Processo (27 Mart – Netflix)

17 yaşındaki Angelica’nın vahşi cinayeti, kurbanla bağlantısı olan bir savcıyı, bu davayı hayatının şansı olarak gören bir avukatı ve masumiyetini savunan bir sanığı bir araya getirecektir.


22. Vagrant Queen (27 Mart – Syfy)

Vault Comics’in aynı adlı çizgi romanından uyarlanan Vagrant Queen, hayatı kraliçelikten yetim bir serseriye dönüşen Elida’nın hikâyesini konu alıyor. Soyunu ortadan kaldırmaya çalışan yönetimden her zaman bir adım önde olan Elida, annesi Xevelyn’nin hayatta olduğunu öğrenir. Kaçak yaşayan kraliyeti yeniden kurtarmaya çalışan Elida tehlikeli bir maceranın içinde düşer. Adriyan Rae dizide Elida rolüyle karşımıza çıkıyor.


23. Beef House (29 Mart – Adult Swim)

Tim and Eric Beef House 9/10/19

Tim Heidecker ve Eric Wareheim’ın elinden çıkan bu komedi dizisi aynı çatı altında yaşayan beş erkeğin maceralarını konu alıyor.


24. Three Busy Debras (29 Mart – Adult
Swim)

15 dakikalık bu komedi serisinde Debra ismindeki üç ev kadınının yaşadıklarını izleyeceğiz. Mitra Jouhari, Sandy Honig ve Alyssa Stonoha dizinin başrollerinde.

Kaynak

Daha çok bu tarz yazılar okumak isterseniz sosyal medya kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"