Technologie

Marvel Sinematik Evreni’nin asla düşmeyeceği hata – BBMarvel

Marvel Sinematik Evreni son on yılda inanılmaz bir gelişme kaydetti ve inanılmaz büyüdü. Bu dünyada şimdiye kadar pek çok hata yapılsa da, stüdyonun uzak durmaya kararlı olduğu tek bir şey var.

Bildiğiniz gibi son yıllarda sinema teknolojileri inanılmaz oranda gelişti ve eskiden imkansız görülen şeyleri mümkün hale getirdi. Bunlardan biri oyuncuların gerçekçi bir şekilde gençleştirilebilmesi. Marvel da bu teknolojiyi filmlerinde sık sık kullandı. Özellikle Captain Marvel‘ın sinemamya aktarılması bu sayede mümkün oldu. Bir diğer teknoloji ise artık hayatta olmayan oyuncuların beyaz perdeye taşınması. Bunun en dikkat çekici örneklerinden birini Star Wars dünyasında geçen Rogue One filminde görmüşmüştük. Grand Moff Tarkin ufak bir sahne için geri döndürülmüştü. Fakat Marvel bunun bir hata olduğunu düşünüyor olmalı ki, bu teknolojiden uzak durmayı seçiyor. Bu açıklamanın kaynağı ise Marvel’ın görsek efektler departmanının başındaki Craig Hammack.

Marvel stüdyolarından dikkat çeken açıklama

“Kullanmayı düşünmüyoruz. Varolan teknolojinin farkındayız ve beraberinde getirdiği imkanları da görüyoruz. Fakat bunu gerekmedikçe kullanmamak gerekiyor. Oyuncunun ortaya koyduğu gerçek bir performans olmadığı sürece, böyle bir görüntüyü seyretmeyi kişisel olarak tercih etmem.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hatırlarsanız Rogue One filmi de uzun süre Grand Moff Tarkin’in geri döndürüldüğü sahne sebebiyle gündemden düşmemişti. Marvel stüdyoları bu teknolojinin kullanılmasının ardından olumsuz eleştirilerle gündeme gelmek istemiyor gibi görünüyor.

İlginizi çekebilir

Morbius’un ilk fragmanı


Daha çok teknoloji makalesi okumak isterseniz teknoloji kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert


Warning: mysqli_query(): (HY000/2006): MySQL server has gone away in /www/wwwroot/buradabiliyorum.com/wp-includes/class-wpdb.php on line 2349
Schaltfläche "Zurück zum Anfang"
Schließen

Please allow ads on our site

Please consider supporting us by disabling your ad blocker!