Allgemeines

#Microsoft, Bethesda Sonrası Benzer Yatırımlarına Devam Edecek

Inhaltsverzeichnis

Microsoft, Bethesda Sonrası Benzer Yatırımlarına Devam Edecek

Reklamsız Dizi Film izlemek isterseniz Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi ziyaret edebilirsiniz .

Microsoft CEO’su Satya Nadella önümüzdeki günlerde de yeni oyun stüdyoları alacaklarını söyledi.

Video oyun sektörü yapılan yatırımlar çerçevesinde her geçen gün hızla büyüyor. PC ve konsol oyunlarının yanı sıra son yıllarda akıllı telefonların yaygınlaşması ile beraber mobil oyun pazarının da hızla büyüdüğü görülüyor. Son günlerde Microsoft ve Sony’nin yeni oyun konsollarını duyurduğuna tanık oluyoruz. Kasım ayı içerisinde XBox Series X ve PlayStation 5 oyuncular ile buluşacak.

Microsoft yeni konsolunun yanı sıra yaptığı yatırımlar ile son dönemde adından söz ettiriyor. Şirket geçtiğimiz günlerde dünyaca ünlü oyun şirketi Bethesda’yı bünyesine kattığını duyurmuştu. ZeniMax bünyesinde faaliyet gösteren Bethesda, The Elder Scrolls, Quake, Fallout gibi ünlü serilerin geliştiricisi konumunda.

Microsoft’un 7.5 milyar doları gözden çıkardığı yatırımlar ilgili Xbox Başkanı Phil Spencer, “Xbox ve Bethesda yıllarca birlikte çalıştık. Benzer tutku ve inançları paylaşıyoruz. Ekipte onları ağırlamaktan gurur duyuyoruz. Her yerdeki oyuncular için birlikte oyun oynamayı geliştireceğimiz için heyecanlıyız.” açıklamasında bulunmuştu. Microsoft CEO’su Satya Nadella ise şirketin gelecekte de benzer yatırımlarda bulunacağını belirtti.

Yeni Yatırımlar Sürecek

Yeni Yatırımlar Sürecek


Microsoft CEO’su Satya Nadella’nın açıklamaları şirketin Bethesda benzeri yatırımlarının süreceğini gösteriyor. Bu yatırımların yeni Xbox konsolunun geleceğine yönelik büyük katkı yapması bekleniyor. Nadella gelecekteki yatırımlarıyla ilgili açıklamasında, “Bir gün kalkıp ‘bir oyun stüdyosu kurayım’ diyemezsiniz. İçeriğe sahip olmak, daha büyük oyuncu topluluğuna ulaşabilmemiz için elzemdir.” ifadelerine yer verdi.

Microsoft CEO’su ayrıca amaçlarının ve misyonlarının ortak olduğu yerleri arayacaklarını ve inorganik olarak büyümeyi sağlayacak yatırımları sürdüreceklerini söyledi. Xbox’ın başındaki isim Phil Spencer ise verdiği bir röportajda, “İçerik yatırımı yapmaya devam edeceğiz, bu tarz yatırımlar platformumuz için inanılmaz bir bileşen oluşturuyor” diye konuştu.

Spencer, kesin anlaşmanın yapılması ile beraber Bethesda bünyesindeki oyunların Xbox Game Pass kütüphanesinde yer alacağını söyledi.


Teknoloji

Dizi || Film izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Daha çok bu tarz yazılar okumak isterseniz Genel kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"