Technologie

Ölümünden sonra etkisi devam eden Game of Thrones karakteriGame of Thrones

Game of Thrones dünyasında pek çok karakterin ölümüne şahit olduk ancak bunlardan birinin etkisi diğerlerinden çok daha büyük oldu. Peki bu karakter kimdi?

Stark ailesinin en önemli isimlerinden biri Catelyn Stark‘tı. Michelle Fairley‘nin hayat verdiği bu karakter Westeros’un önemli isimlerinden biriydi. Üstelik onun etkisini ölümünden sonra da hissettik. Onun etkisini iki şekilde özetleyebiliriz. İlki ölümünden önceki hareketleriyle bağlantılı. Hatırlarsanız Brienne of Tarth ve Jaime Lannister ona kızlarıyla ilgili sözler vermişti. Brienne onları koruyacağına dair söz verdi, Jaime ise serbest kalmalarını sağlayacağına dair yemin etti. Brienne of Tarth’ın sözünü final bölümüne kadar tuttuğunu gördük.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Catelyn Stark’ın Game of Thrones dünyasındaki etkisi

Karakterin diğer etkisi ise kendi çocukları üzerindeydi. Game of Thrones: The Costumes kitabında Michele Clapton, Catelyn Stark’ın çocuklarının giyimine nasıl etki ettiğini ele alıyor. Burada Sansa Stark’ın annesinin anısını kıyafetleriyle yaşattığına değiniliyor. Bildiğiniz gibi Catelyn aslında Tully soyundan geliyor. Sansa Stark da kıyafetlerinde Tullylere gönderme yaparak annesini yaşatıyor. Bu etkileri günlük kıyafetlerinden gelinliğine kadar her yerde görüyoruz. Robb Stark da, Bran Stark da yine kıyafetlerinde bzner detaylara yer veriyordu. Kıyafetinde annesinin etkilerini görmediğimiz tek karakter ise Arya Stark’tı. Buna rağmen Arya hem annesinin hem de abisinin intikamını alarak onları unutmadığını göstermiş oldu.

İlginizi çekebilir

8. sezon 7. bölüm olarak yayınlanan belgeselin fragmanı

Daha çok teknoloji makalesi okumak isterseniz teknoloji kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"
Schließen

Please allow ads on our site

Please consider supporting us by disabling your ad blocker!