Wissenschaft

Orbital Dergisi 2. sayısı yayında

İTÜ Kimya Kulübü tarafından hazırlanan Orbital dergisinin ikinci sayısı yayında. Kimya bölümü öğrencilerinin kimyayla ilgili yaptıkları bilimsel araştırmaların, kimya sektörü ile ilgili haberlerin ve akademik çalışmaların yer aldığı, kar amacı gütmeyen kimya dergisi Orbital, şu anda bilimsel anlamda lisans düzeyinde Türkiye’deki tek kimya dergisi olma özelliğine sahip.

İlk sayısı Mart ayında, İTÜ KSB desteğiyle yayımlanan Orbital, ülkemizde kimyaya olan ilginin arttırılması amacını misyon ediniyor.

Derginin ikinci sayısında kapak konusu Şekil Hafızalı Polimerler dışında Radyoaktivite, her biri sadece 1 nanometre çapındaki Buckminsterfullerenler, Anestezi, İnsanoğlunun bildiği en hafif madddelerden biri olan Aerojeller, Mutluluğun Kimyası ve daha birçok farklı konuda yazı kaleme alındı.

Ayrıca derginin ikinci sayısında Bilim.org’u tanıtan üç sayfalık röportaj yazısını da buluyor olacaksınız.

İTÜ öğrencileri dergiyi İTÜ Kimya Kulübü odasından temin edebilir. Ancak dergiyi okumak isteyen ve İTÜ’de yer almayanlar için de dergi, internet ortamında da paylaşılıyor.

Derginin PDF versiyonunu bilgisayarınıza indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha çok bilim makalesi okumak isterseniz bilim kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"