Anime || Manga

Slice of Life (Hayattan Kesitler) Nedir?

Anime izleyenlerin genelde izlemekten en çok zevk aldıkları bazı türler vardır. Bazıları iyi bir gizem izlemekten aldıkları gerginliği severken, diğerleri kendilerini iyi yazılmış bir komedi ile eğlendirebilirler. Ancak, nadiren hak ettiği övgüyü alan bir tür vardır – Hayattan Kesitler(Slice of Life).Diğer türlerin çoğundan farklı olarak, Hayattan Kesitlerin iki tanımı vardır: birincisi yaşamın gerçekçi bir anlatıcısı olmak, ikincisi ise bir insanın yaşamının sıradan kısımlarını göstermek için kullanılan, bir anlatı tekniğidir. Bu anlamların her ikisi de, Hayattan Kesitler kategorisine giren sayısız anime için kabul edilebilir.

slice of life gif ile ilgili görsel sonucu

Çoğu eğlence türünden farklı olarak, Hayattan Kesitler, tanımı gereği gerçekçidir. Süpermen ninjalarıyla fantastik bir dünyaya kaçmak yerine, kendi dünyamızı renkli ve romantik bir şekilde ele alır.

Ana karakter nispeten normal bir kişidir. Tipik bir insandan biraz daha olumsuz ya da olumlu düşünebilirler, ancak çevrelerindekilere kıyasla genellikle çok daha uysal olurlar.

Hayattan Kesitler bir karakterin yaşamına bakmaktır. Bunlar genellikle birbirleriyle bir ilişkisi olmayan olaylardır. Bir bakıma, neredeyse onlara ana karakterin hatıralarıymış gibi bakabilirsiniz. Romantik veya abartılı görünüyorlar, genellikle sıradan bir şey olmadığını varsayabileceğiniz olaylara bakarlar, ama bir şekilde onları izlemekten zevk alırız.

Daha çok anime makalesi okumak isterseniz anime manga kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"
Schließen

Please allow ads on our site

Please consider supporting us by disabling your ad blocker!