Technologie

Sony, yeni Xperia modelleri için resmi açıklamayı yaptı – BBSony Xperia 5 Plus

Akıllı telefon sektörünün geri plandaki isimlerinden Sony, yeni Xperia modellerinin tanıtacağı tarihi resmi olarak paylaştı. Geri sayım başladı.

Hep söylediğimiz gibi akıllı telefon sektöründe uzun yıllardır geride kalan isimlerden Sony, 2020’de geniş bir ürün gamıyla pazarda iddialı olmayı hedefliyor. İşte bu iddialı yeni dönem, açıklandığı kadarıyla 24 Şubat tarihinde düzenlenecek etkinlik kapsamında başlıyor. MWC 2020 kapsamında en az beş farklı Xperia modeliyle karşımıza çıkacak Japon teknoloji devi, Türkiye pazarından telefon tarafında çıkmış olmasına rağmen sadık kitlesini korumayı sürdürüyor. Yeni modellerini de Türkiye’ye getirmesini beklemediğimiz Sony, şimdiye kadar sızan modellere ve özelliklere bakılırsa “uzun telefon” yapısını genel olarak sürdürmeyi devam ettiriyor. Firmanın 2020 modelleri genel olarak geniş çerçevelere sahip olacak açıklamaları da geliyor.

Sony Xperia

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2020 Sony Xperia modelleri hakkında neler biliyoruz?

Burada karşımıza ilk olarak Xperia 0 karşımıza çıkıyor. Bir amiral gemisi olacak telefon için ilginç bir isim seçen firma, bu modeli 5G desteği ve beşli arka kamera ile hazırlıyor. Sony’den aynı zamanda Xperia 1’in yerini alacak bir Xperia 1.1‘in geleceği de sızdırılanlar arasında yer alıyor. Bu telefonda 4K ekranın ve dörtlü arka kamera sisteminin bizleri karşılayacağı belirtiliyor.

Firmanın 2020’deki en iddialı modellerinden birisi ise amiral gemisi Sony Xperia 3 olacak. Geçtiğimiz ay Geekbench‘e giriş yapan model, kesin olarak gücünü Snapdragon 865 işlemciden alıyor. En üstte tam 12 GB RAM ile donatılabilecek akıllı telefon, biliyorsunuz arkasında altı farklı kamera taşıyor. Burada 20 megapiksel F2.4 + 48 megapiksel F1.2/F2.4 + 16 megapiksel F2.4 + 8 megapiksele F2.4 + 12 megapiksel F1.2/2.4 + 0,5 megapiksel ToF sensörlü ilginç bir kurulum yer alıyor.

2020’de gelecek bir sonraki telefon ise Xperia 5’in üstüne Xperia 5.1 olacak. Bu modelde de dörtlü kamera, 5G ile QHD ekran bizleri karşılayacak. Ayrıca firmadan Xperia 10’un üstüne Sony Xperia 10, Xperia 10 Plus’ın üstüne ise Xperia 9.1 modelleri gelecek. Bu telefonlar orta seviyede konumlandırılacak. Ek olarak bir 5,5 inç ekrana ve Snapdragon 665 işlemciye sahip Sony Xperia Compact modelinin de adı geçiyor.

İlginizi Çekebilir

Redmi’nin yeni modeli


Daha çok teknoloji makalesi okumak isterseniz teknoloji kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"
Schließen

Please allow ads on our site

Please consider supporting us by disabling your ad blocker!