Technologie

Sony’nin şimdiye kadar ürettiği en ufak OLED TV modeli

Japon teknoloji devi Sony, elbette CES 2020’yi televizyon açısından da boş geçmedi. Firmadan en küçük OLED modeli dahil olmak üzere yeni TV’ler geldi.

Televizyon tarafında üç büyüklerinden olan Sony, CES 2020’de ilk olarak şimdiye kadar ürettiği en ufak OLED TV ile karşımıza çıktı. Master serisinde yer alan A9s isimli bu OLED TV, 48 inç boyutta. LG’nin hazırladığı 48 inç OLED TV’nin karşısına çıkacak ürün, OLED TV tarafında 55 inç altına inen ikinci model konumunda yer alıyor. Bu açıdan dar alana sahip alanlara özel TV, dikkat çekmeyi başarıyor. Ancak Sony’nin başka sürprizleri de var. CES 2020’de firma 8K furyasını da kaçırmadı ve 75 inç ya da 85 inç boyutta alınabilen Z8H 8K LCD televizyon modelini tanıttı. Buna ek olarak firmadan 55 inç ve 65 inç 4K A8H OLED modelleri de geldi. Ayrıca Sony boyutları 49 inç’ten 85 inç’e kadar çıkan X950H ve X900H serisi 4K LCD modellerini de CES 2020 kapsamında tanıttı. Tüm 2020 modellerinin Android 9 Pie temelli olduğu ve Apple AirPlay 2, HomeKit ile Amazon Alexa destekleri taşıdığı da aktarılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sony, televizyon pazarının yenilikçi ismi

Modellerin panellerini LG’den alan, ancak görüntü işleme konusunda kendi altyapısı kullanan firma, bu konuda 2020 serisiyle çok iddialı görünüyor. A9S OLED modelinde daha önce de kullandığı ekrandan ses üretme teknolojisine yer veren teknoloji devi, yeni modellerin ortama göre kendilerini otomatik olarak ayarlayabildiğini de aktarıyor. Bu gerçekten büyük önem arz ediyor çünkü herkesin farklı bir yaşam alanı bulunuyor. Bunu görüntü yanında ses için de yapan 2020 serisi için detaylı fiyatlar verilmiyor.

İlginizi Çekebilir

Dünyanın en hızlı oyuncu monitörü

Daha çok teknoloji makalesi okumak isterseniz teknoloji kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"