Dizi || Film izlemek için Dizi.BuradaBiliyorum.Com Adresini ziyaret edebilirsiniz.

Anime || Manga

Tarihin En Düşük Puanlı Animesi İle Tanışın!

İçindekiler


Japon abilerimizin elinden birçok şaheser çıktığı bir gerçek, hepsi de türünü sevmeyenleri bile cezbedebilecek yapımlar. Ancak aralarında berbat, hatta izlenmeye bile değmeyecek çöpler var. Bazıları için bu animeler bir mizah kaynağı, bazıları için de kitleyi karalamak için bir araç. Ama bahsettiğim bu animelerden bile kötüleri var, Skelter+Heaven da bu kategoriye giriyor işte. Skelter+Heaven sadece 18 dakikalık bir OVA (Original Video Animation). Stüdyodaki abilerimiz her türden biraz katmak istemişler bu animemsi şeye. Dram, aksiyon, romantizm, mecha, Sailor Moon tarzı birşeyler, okul teması ve uzaylılar. 10 farklı meyveyi smoothie yapıp 15mL’lik bir bardağa dökmek gibi abilerimizin denediği şey. Animasyon 18 dakikanın 10 dakikasında yok denebilir. Resimler hareket ediyor sadece, yani neredeyse. Geriye kalan aksiyon sahneleri ise CGI (Computer-generated Imagery) ile yapılmış (Bilgisayar Animasyonu), tabii ki becerememişler. 5 saniye süren üzüntü ve yas tutma sahneleri, anlaşılmayan kısa konuşmalar ve sürekli kullanılan aynı ses efekleri. Daha sayılabilecek bir dolusu eksiler var, fakat bütçelerini bilemediğimizden ekibi tamamen suçlamak doğru olmaz. Fikirlerimi aktardığıma göre artık hikayeye geçebilirim. Bu kadar uzatmamın sebebi animenin 18 dakika olması, ve bu spoiler verilmeden anlatılmasını oldukça zor kılıyor. Karakterler bilgilerinin ve görsellerin kıtlığına rağmen size elimden geldiğince hikayeyi ve oyuncuları anlatmaya çalışacağım.

  5 Romantizm Anime Önerisi

Peki ne anlatıyor bu Skelter+Heaven?


Danzai GIF

Anime Tokyo’da geçiyor ve hikaye yüzelsel anlatılırsa şöyle: Birdenbire gizemli bir varlık ortaya çıkmasıyla etraf karışır. Alta Mira Ajansı olaya el koyar ve Otsuya Funagai’nin yönetimindeki sadece kızlardan oluşan ‘Savaş Bekarları’ (yanlış çeviri yapmış olabilirim) bu varlık ile yüzleşmek üzere yola çıkıyor. Bu birlik mecha kullanıyor tabii, oldukça da yetenekliler. Ancak herşeyin yolunda gitmesi beklenemez, pilotlardan birisi olan Rin Ichikawa ablamız kafası karışık bir şekilde aksiyona giriş yapar ve tüm görevi başarısızlığa uğratması ihtimali pek de uzak gözükmemektedir.


 

Önemli bazı karakterler:

Açık konuşmak gerekirse bu kısa animede önemli veya fazla ekran süresine sahip üç karakter var: Rin Ichikawa, Otsuya Funagai ve Hiroaki Mishima. Sırasıyla elimdeki bilgileri paylaşacağım.

  Lolumsubirsey - League of Legends hakkında herşey

Rin Ichikawa


Afbeeldingsresultaat voor rin ichikawa skelter+heaven

En fazla ekran süresine sahip karakter Rin. Bahsettiğim gibi kafası karışık ve Otsuya’ya da bir takım hisler beslediği ilerleyen hikayede belirtiliyor. Görevi tehlikeye atan sorumsuz sayılabilecek bir kişi.


Otsuya Funagai


İlgili resim

Savaş Bekarları’nın kumandanı olan Otsuya, liderlik yeteneklerine sahip ama sıradan bir karakter. Bana kalırsa klasik bir anime erkeği. Anime boyunca kendisi hakkında pek bir bilgi edinemiyoruz ama Rin’i ekran süresinde o da olduğu için bu elemanı da bolca görüyoruz.


Hiroaki Mishima 


hiroaki mishima ile ilgili görsel sonucu

Alta Mira Ajansı’nın yöneticisidir kendisi. Evangelion’dan iyi çakılmış olsa gerek Gendou Ikari’ye acayip benziyor. Oldukça sert, umursamaz bir kişiliği var. OVA’nın son dakikalarında neredeyse hep onu görüyoruz, yani bu karakterin de ekran süresi yine az değil.

  Bleach daki En Îyi 10 Karakter Sıralaması

Sonuç olarak..

Bu anime gelmiş geçmiş en düşük puan verilen anime. MAL’da 1.91, IMDb’de 1.1 ve aniSearch’te 1 puan almış bir rezalet. Hatta aniSearch’e göre anime komedi türünde. İzlenmeye değmeyeceğini şimdiden söyleyeyim, ama animeye yeni başlayan arkadaşlarınızı trollemek için ideal olduğu kesin!


Puan: 1.91 (11.619 OY)                                                                                                                        Kategoriler: Bilim Kurgu, Mecha                                                                                                Bölüm Sayısı: 1 (OVA) 

  En İyi 10 Anime Kılıcı

Daha çok anime makalesi okumak isterseniz anime manga kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu