Technologie

Tesla’dan beklentileri geride bırakan büyük başarıTesla elektrikli otomobil

Elektrikli otomobil pazarının dev ismi Tesla, kısa süre önce 2019 dördüncü çeyrek sonuçlarını açıkladı. Sonuçlar beklenenden iyi çıktı.

Elektrikli otomobil pazarında fırtına gibi esen Tesla, 2019 dördüncü çeyrek sonuçlarıyla hem CEO Elon Musk hem de yatırımcılarının yüzünü güldürdü. Bu çeyrekte firma bir rekora imza attı ve tam 112 bin otomobil teslimatı gerçekleştirmeyi başardı. Firmanın daha önceki rekoru çeyrek bazında 97 bin araçtı. 2019 dördüncü çeyrekte bir rekor daha kırarak toplam 104.981 araç üreten firmanın, en çok satışı ve üretimi yapılan aracı ise tahmin edebileceğiniz üzere Model 3 oldu. 2019’da toplam 367 binden fazla araç teslimatı yaptıklarını da açıklayan Tesla, üretim konusunu artık ciddi ciddi düzene sokmaya başlamış durumda. Bu durum 2020’de daha da iyi olacak çünkü kısa süre önce Şanghay’da yer alan Gigafactory 3 fabrikası da teslimatlara başladı. Dev üretici Gigafactory 3‘te her yıl 500 bin kadar araç üretileceğini aktarıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tesla, Avrupa merkezli Gigafactory 4 için de çalışmalar yapıyor

Bir sonraki fabrika bildiğiniz üzere Almanya Berlin‘de açılacak. Gigafactory 4 için burayı belirleyen elektrikli otomobil üreticisi, Avrupa’daki talebi de bu fabrika ile karşılamaya hazırlanıyor. Burada ilk olarak Tesla Model Y‘nin üretileceği aktarılıyor. Fabrikada ayrıca pil ve motor gibi sistemlerin de üretileceği Musk’ın verdiği bilgiler arasında yer alıyor.

İlgili Video

Şirketin merakla beklenen hiper modeli Roadster

Daha çok teknoloji makalesi okumak isterseniz teknoloji kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"
Schließen

Please allow ads on our site

Please consider supporting us by disabling your ad blocker!