Wissenschaft

The Man from Earth (Dünyalı)

Mağara adamı olarak doğsaydınız ve yaşlanmayarak, hastalıklar sebebiyle ölmeyerek bugüne kadar yaşamayı başarsaydınız hayatınız nasıl olurdu? The Man from Earth (Dünyalı), bu sorunun cevabını vermeye çalışıyor, üstelik tek bir özel efekt bile kullanmadan.

Öncelikle konudan bahsetmezsek olmaz. Çalıştığı üniversitede başarılı bir tarih profesörü olan John Oldman, ortada bir sebep yokken işi bırakmakta ve taşınmaktadır. Son gecesinde iş arkadaşları da onun evine veda için gelmiştir. Neden gittiğini sorarlar ve o da ısrarlara dayanamayarak açıklamaya başlar.

İddiasına göre John Oldman, 14.000 yıl önce doğmuş ve hiç yaşlanmadan bugüne kadar yaşamış Cro-Magnon türünde bir mağara adamıdır. 35 yaşına kadar büyüyen ancak ondan sonra yaşlanmadığını farkedince sürekli yer değiştirmek zorunda kalan John Oldman (soyadı da anlamlı), bunu açıkladığında önce ona inanmazlar. Sürekli sorular sormaya başlarlar. Ancak iddiasını çürütemediklerini gördükçe de hayretleri artar.

K-Pax’deki iddiaya benzer olan ama sonu farklı olan bu filmde, John’un geçmişinde dinsel anlamda çok önemli biri olduğu iddiasının yer aldığı kısım gereksiz ve sıkıcıydı. O kısmı gördüğünüzde anlayacaksınız. Bunun dışında merak uyandırıcı ve zevkle izlenebilecek saf bir bilimkurgu filmi hatta çok zevkli bir beyin fırtınası diye tanımlanabilir.

Sadece 200.000$ bütçe ile çekilmiş olan film müstakil bir evin içerisindeki bir odada geçiyor. Bütçesi düşük olduğu için de fazla tanıtım imkanı olmamış. Filmi izinsiz Bittorent’lerde dağıtanlara, tanıtıma katkıda bulundukları için teşekkür etmişler hatta!

Daha çok bilim makalesi okumak isterseniz bilim kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"
Schließen

Please allow ads on our site

Please consider supporting us by disabling your ad blocker!