Technologie

TP-Link cephesinden güç tasarruflu iki yeni ağ anahtarı

TP-Link TL-S116

TP-Link TL S116

TP-Link TL-S116E

TP-Link iki yeni ağ anahtarını kullanıcılarla buluşturdu. Kolay kulanımlı modeller az enerji tükettiği için “yeşil teknoloji” niteliği taşıyor.

Kablosuz ağ pazarındaki lider isimlerden TP-Link yeşil teknolojili ve kolay kullanımlı iki yeni ağ anahtarını Türkiye’de satışa sundu. TL-SG116 ve TL-SG116E isimli modeller 16 giriş yuvasıyla geliyor. Doğa dostu Ethernet teknolojisi sayesinde güç tüketimi konusunda tasarruf sağlayan bu modeller; çevre dostu ürünler arasındaki yerini alıyor. Her iki modelde de Auto-MDI/MDIX desteği bulunuyor. Bunun yanı sıra her giriş yuvasında 10/100/1000 Mb/sn otomatik anlaşma özellikli RJ45 yuvası yer alıyor.

Modeller arasında küçük farklar mevcut. TL-SG116 modeli Gigabit Ethernet’e geçiş için kolay bir yöntem sağlayan masa üstü bir switch olarak öne çıkıyor. Herhangi bir yapılandırma gerektirmeyen bu modeli doğrudan takıp çalıştırabilirsiniz. TL-SG116E modeli ise web kullanıcı arayüzü ve indirilebilir yardımcı program aracılığıyla akıllı yönetim özelliğine sahip.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

TP-Link modelleri Türkiye’de satışta

Her iki model de hem iş hem de ev kullanımı için uygun ürünler. Ağ kapasitesini genişleten modeller büyük dosyaların aktarımını da kolaylaştırıyor. TL-SG116E modelinde yöneticiler QoS’yi temel alan trafik önceliğini de belirleyebiliyor.

Yenilikçi enerji tasarrufu teknolojilerinden yararlanılan bu iki yeni ağ anahtarında güç tüketimi otomatik olarak bağlantı durumuna ve kablo uzunluğuna göre ayarlanıyor. Böylece karbon ayakizi de en aza indirgeniyor. Modellerden TL-SG116 81 dolar, TL-SG116E ise 100 dolar satış fiyatına sahip.

İlginizi çekebilir

Xiaomi Watch Color modelinden ilk detaylar

Daha çok teknoloji makalesi okumak isterseniz teknoloji kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht.

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"