Technologie

Transformers gibi otomobile dönüşebilen robot: Roboson T9 [Video]Robosen T9


CES Fuarı ilginç ürünleri kullanıcıların beğenisine sunmaya devam ediyor. Las Vegas’ta devam eden fuarda bu kez karşımıza Transformers robotları gibi dönüşebilen bir robot çıktı.

CES Fuarı’nın dikkat çekici ürünlerinden biri olan robot, Roboson isimli bir şirketin imzasını taşıyor. Roboson T9 adını taşıyan robot, filmlerdeki Transformer’lardan aşina olduğumuz gibi robot bir arabaya dönüşebiliyor. 3,2 kilogram ağırlığındaki robot, sesli komutlarla çalışabiliyor.  22 programlanabilir servo motorla gelen robot, yürüyebiliyor, sürebiliyor, poz verebiliyor, dans edebiliyor ve hatta ipucunda bulunabiliyor. Popüler çocuk dostu Scratch görsel programlama dili de dahil olmak üzere tablet veya telefonda birkaç farklı arayüzle yeni hareketler programlanabiliyor ve doğrudan bir dokunmatik ekran joystick ve düğmeleriyle de kontrol edilebiliyor. CES Fuarı’ndaki ürünler arasında dikkatimizi çekmeyi başaran robotta herhangi bir kameranın olmadığını söyleyelim. Robot araba modundayken yön değiştirmek için tekerlekler yerine gövdesini kullanıyor. AR modunun da yer aldığı robot yurt dışında piyasaya sürülmüş durumda.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Akıllı robotun fiyatı ne kadar?

Yurt dışı satış fiyatı 500 dolar olan Roboson T9 ile ilgili videoya haberin girişinden izleyebilirsiniz.


Daha çok teknoloji makalesi okumak isterseniz teknoloji kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"
Schließen

Please allow ads on our site

Please consider supporting us by disabling your ad blocker!