Technologie

#Trump’tan Apple’a yönelik dikkat çeken açıklama – BB

apple donald trump
Teknoloji devi Apple, ABD gündeminden düşmüyor. İşte bu tartışmalar arasında sürpriz olmadığı üzere başkan Donald Trump da dahil olmuş durumda.

Apple, geçtiğimiz yıllarda FBI tarafından talep edilen karar ve buna karşı duruşuyla uzun süre gündemde kalmıştı. Hatırlamak adına San Bernardino davasında yer alan bir iPhone’un kırılmasını ve üstü kapalı da olsa iOS sistemine bir arka kapı bırakılmasını isteyen FBI, bu konuda olumlu bir geri dönüş alamamıştı. Buna benzer bir durum kısa süre önce de meydana geldi. ABD Florida’daki Pensacola Deniz Hava Üssü’ne düzenlenen ve üç kişinin yaşamını yitirdiği saldırı sonrasında Apple’a yine benzer bir istek gitti. Adalet Bakanı saldırgana ait telefonun şifresini kırmak için firmadan yardım istediklerini ancak Apple’ın kendilerine net bir yardımda bulunmadığını açıkladı. İşte bu konuya dahil olan ABD başkanı Donald Trump, Dünya Ekonomik Forumu sırasında “Tartışmanın iki tarafını da anlıyorum. Ancak dışarıdaki bazı kötü insanları bulmaya başlamalıyız ki bu da Apple ile yapabileceğimiz bir şey. Bence bu önemli” dedi. Hepsine ek olarak Apple’ın “çok sayıda suçluya ve suçlu zihinlere ulaşacak anahtarlara sahip olduğunu” aktaran Trump, “Uyuşturucu baronlarıyla uğraşıyorsunuz, teröristlerle uğraşıyorsunuz ve eğer katillerle uğraşıyorsanız umurumda değil. Ne olup bittiğini ortaya çıkarmak zorundayız” ifadelerini kullandı. Başkan açık şekilde Apple’a bu konuda kendilerine yardım etmek zorunda olduğu ima ediyor.

  iPhone 11 ailesinin tepki çeken izinsiz takip sürecine çözüm - BB

Apple başka bir konuda daha gündemde

Onun da arkasında iCloud yer alıyor. Apple’ın iCloud yedeklerini iki yıl önce (Bulut depolama servisi) uçtan uca şifrelemek istediği ancak bunun yüksek ihtimalle FBI’ın isteğiyle iptal edildiği aktarılıyor. Bu büyük ses getiren olay da halen gündemde bulunuyor.

İlginizi Çekebilir

2020 120 Hz ekranlar artacak


Daha çok teknoloji makalesi okumak isterseniz teknoloji kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"