Technologie

Türkiye’de en çok satan akıllı telefonlar [Ocak 2020] – BB

Türkiye’de en çok satan akıllı telefonlar [Ocak 2020]
Günümüzde Türkiye’de iyi bir telefon sahibi olmak hiç kolay değil. Peki Türkiye’de en çok satan akıllı telefonlar hangileri?

Vergiler ve yüksek kurun etkisiyle yurt dışında “bütçe dostu” olarak çıkan birçok akıllı telefon modeli biliyorsunuz Türkiye’de pahalıya satılıyor. Bu durum nedeniyle uzun zamandır Türkiye’de amiral gemisi telefonlara çok ama çok kısıtlı bir kitle ulaşabiliyor. Bu bağlamda Türkiye’de en çok satan akıllı telefonlar listesinin başında da bütçe dostu modeller yer alıyor. Büyük bir satış kanalından gelen bu liste, elbette tüm Türkiye’yi kapsamıyor ancak yine de pazarın genel durumu için gerçekçi bir sonuç sağlıyor. Bu listeye baktığımız zaman son haftalarda Türkiye’de en çok satan akıllı telefon, Xiaomi alt markası Redmi‘den gelen 64 GB Redmi Note 8 oluyor. İkinci sırada karşımıza incelemesine burada yer verdiğimiz 128 GB Redmi Note 8 Pro çıkarken, üçüncü sırayı 64 GB Redmi Note 8 alıyor.

Listenin dördüncü sırasında incelemesine burada yer verdiğimiz 128 GB Huawei P30 Lite, beşinci sırasında ise 128 GB Redmi Note 8 bulunuyor. Altıncı sırayı 64 GB Samsung Galaxy A50 2019 alıyor, yedinci sırayı incelemesine burada yer verdiğimiz 64 GB Samsung Galaxy A70 2019 elinde tutuyor. Listenin devamında karşımıza çıkan son telefonlar ise şaşırtıcı şekilde incelemesine burada yer verdiğimiz 64 GB iPhone Xs, incelemesine burada yer verdiğimiz 64 GB iPhone 11 ve 128 GB Samsung Galaxy S10 Plus oluyor. Bu modeller son dönemde aldıkları ciddi indirimler ile öne çıkmış gibi görünüyor.

Türkiye’de en çok satan akıllı telefonlar listesinde büyük bir sürpriz yok

Bunun daha önce de söylemiştik. Son yıllarda sadece Türkiye değil yurt dışında da telefon satışlarında önemli bir dönüşüm yaşanıyor. Artık kullanıcıların büyük çoğunluğu genel olarak çok pahalı hale gelen amiral gemileri yerine orta seviye “fiyat performans” modellerine yöneliyor. Çünkü yurt dışında da halen büyük çoğunluk bir akıllı telefona 1.000 dolar ve üstünde para vermek istemiyor. Kişiler artık daha uygun fiyatlar ile sık sık model yenileme yoluna gidiyor. Bunun 2020’de de değişmesi beklenmiyor.

İlginizi Çekebilir

Telefonlarda 120 Hz ve getirdiği deneyim


Daha çok teknoloji makalesi okumak isterseniz teknoloji kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"
Schließen

Please allow ads on our site

Please consider supporting us by disabling your ad blocker!