Allgemeines

# Türkiye’de İlk! Bitcoin (BTC) ile bağış toplanıyor!

Inhaltsverzeichnis

Türkiye’de İlk! Bitcoin (BTC) ile bağış toplanıyor!

Türkiye’de ilk kez, Bitcoin (BTC) ve Ether (ETH) kripto para birimleri ile bağış toplanmaya başladı. 

25 Eylül tarihinde Cointelegraph ile paylaşılan basın bildirisine göre, Türkiye’de ilk defa kripto para birimleri kullanılarak bağış toplanıyor.

Kripto para işlem platformu Paribu ile UNICEF (Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu) Türkiye Milli Komitesi arasında gerçekleşen iş birliği sayesinde, kripto paralar bağış amaçlı kullanılıyor.

Türkiye, beşinci ülke

UNICEF Türkiye; Bitcoin’in yanı sıra ve Ethereum’un yerel kripto para birimi Ether tabanlı bağışları Paribu üzerinden alabilecek. Bugüne kadar dünyada yalnızca ABD, Avustralya, Yeni Zelanda ve Fransa’da bu sistemi uygulayan UNICEF, beşinci ülke olarak Türkiye’yi seçti.

  # Experten sehen Aufschwung vom Wochenende als negativen Vorboten für Bitcoin

UNICEF Türkiye Milli Komitesi Genel Müdürü İnci Haseki, konu hakkında şu açıklamayı yaptı:

„UNICEF, dünya çapında her çocuğun tüm haklarına kavuşması için yürüttüğü faaliyetlerini sadece gönüllü bağışlarla gerçekleştiriyor. UNICEF’in çalışmalarını desteklemek isteyenlere kripto parayla bağış olanağı sunarak yenilikçi bir projeyi hayata geçiriyoruz. İş birliğimizle birlikte Türkiye’de bu konuda öncü bir adım atılıyor. En zor durumdaki çocuklar için yürütülen çalışmalara geleceğin finans dünyası üzerinden de katkı sağlama imkânı oluşturmaktan dolayı heyecan duyuyoruz.“

Çocukların eğitimi ve ihtiyaçlarının karşılanması konularının Paribu’nun temel değerleri arasında olduğunu belirten Paribu CEO’su Yasin Oral ise şöyle konuştu:

„UNICEF zor koşullardaki çocukların ihtiyaçları için çalışmalar yürüten önemli bir organizasyon. Bu bizim de sorumluluk aldığımız bir konu. Yarının dünyasını inşa etmek için çocukların eğitim ve sağlık başta olmak üzere ihtiyaçlarının karşılanması konusunda kayıtsız kalınmaması gerektiğine inanıyoruz. Teknolojinin yardımıyla önemli bir fonun oluşması için Türkiye’de bir ilki gerçekleştiriyoruz.“

Paribu ile UNICEF Türkiye’nin iş birliği kapsamında ilk aşamada popüler kripto para birimleri Bitcoin ve Ether ile bağış yapılabilecek.

  #Ab heute neu bei Disney+: Pixar-Kurzfilmreihe und neue „WandaVision“-Folge

Bu haberler de ilginizi çekebilir:

Forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Daha çok bu tarz yazılar okumak isterseniz Genel kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"