Technologie

#Twitter DM’ye Sesli Mesaj Özelliği Geliyor

Twitter DM’ye Sesli Mesaj Özelliği Geliyor

Twitter, Direkt Mesajlar (DM) için yeni bir sesli mesaj özelliğini test etmeye başladı.

Twitter, tweetlerde deneysel bir sesli ek özelliğini kullanıma sunduktan sonra artık doğrudan mesajlarda sesli notlar gönderme özelliğini test ediyor. Twitter ürün müdürü Alex Ackerman-Greenberg, The Verge’den Chris Welch’e 20 saniyelik bir sesli mesaj göndererek yeni özelliği duyurdu. Ayrıca Müdür, özelliğin ilk olarak Brezilya’da kullanıma sunulacağını da açıkladı.

Sesli mesaj özelliği basit bir kullanıcı arayüzüne sahip olacak. Mesaj sadece oynat/duraklat simgesi ve mesajı gönderen kişinin profilini içerecek. Kaydedilmiş bir mesaj dinlenirken gönderen kişinin simgesi yanıp sönecek. Firma, doğal konuşma akışının bir parçası olarak bu mesajları göndermeyi kolaylaştırmak için bir hat içi kayıt deneyimi tasarlamayı hedeflediğini de sözlerine ekledi. Ek olarak, özellik amacı dışında kullanıldığında mesajı bildirme seçeneği de bulunuyor.

  #Tieffliegender Hubschrauber verletzt Radprofi schwer

Twitter Sesli MesajTwitter, sesli tweet özelliğini test etmeye başladığında erişilebilirlik özelliklerinin olmaması nedeniyle tepkiyle karşılaşmıştı. Şirket bu tepkiler üzerine, “Erişilebilirlik Deneyim Ekibi” kurdu. Böylelikle özellik geliştirilirken nasıl geliştiğini görmek ve sesli mesaj özelliği konusundaki endişelerin giderilip giderilmeyeceğine tanık olmak kullanıcılar için mümkün olacak.

Son olarak, yeni sesli mesaj özelliğinin ne zaman kullanılır hale geleceğiyle ilgili henüz bir bilginin olmadığını belirtelim.

Forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Daha çok teknoloji makalesi okumak isterseniz teknoloji kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"