Allgemeines

#Visa Kripto Şefi: Gelecek On Yılın En Büyük Trendi CBDC Olacak

Visa Kripto Şefi: Gelecek On Yılın En Büyük Trendi CBDC Olacak

Visa’nın kripto projelerinin başındaki isme göre, merkez bankalarının sanal para birimleri geleceğin en büyük trendi olacak.

Visa Kripto Şefi: Gelecek On Yılın En Büyük Trendi CBDC Olacak

Visa’nın kripto projelerinin başındaki isim, CBDC olarak bilinen, merkez bankaları tarafından geliştirilen kripto para birimlerinin önümüzdeki on yıldaki en önemli trendlerden biri olacağını düşünüyor.

Kredi kartı devi Visa’nın kripto projelerini yürüten Cuy Sheffield, „hükümetler CBDC projeleri geliştirerek gizlilik, parasal egemenlik, jeopolitik ve finansal kapsayıcılık sahibi olmayı planlarken kripto paraların küresel olarak benimsenmesi için de olumlu etkileri sunacağını“ ifade eden bir tweet attı. Şöyle söyledi:

„Merkez bankası dijital para birimlerinin (CBDC) önümüzdeki on yıl içinde en önemli ödeme trendlerden biri olacağını iddia ediyorum. İyi ya da kötü, insanların kişisel görüşleri ne olursa olsun gerçek şu ki, küresel ilgi hiçbir zaman yok olmayacak.“

Sheffield bir süredir CBDC projelerini destekliyor. Visa, bu yılın başlarında dijital paralar üzerine çeşitli patent başvuruları yapmıştı.

Merkez bankaları sırasıyla dijital para birimleri geliştiriyorlar. Japonya Merkez Bankası, geliştirdiği dijital yen ile fizibilite çalışmalarına başladı. Henüz bir tarih açıklanmamış olsa da Çin, yakında bir dijital yuanı kullanıma açmaya hazırlanıyor.

Kaynak

Daha çok bu tarz yazılar okumak isterseniz Genel kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Dizi || Film izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht.

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"