Technologie

Vladimir Putin ve şaşırtan Windows XP detayı

Windows XP Vladimir Putin Rusya

Rusya devlet başkanı Vladimir Putin, kısa süre önce şaşırtan bir Windows XP işletim sistemi detayı ile gündeme geldi. Putin geçmişten kopamıyor..

Windows XP işletim sistemi, kesinlikle Microsoft’un en popüler ve en çok kullanılan işletim sistemleri arasında yer alıyor. Renk teması ve özellikle kendisiyle beraber efsane olan duvar kağıdıyla halen hafızalardaki yerini koruyan sürüm, Microsoft’un tarihinde büyük bir öneme sahip. Halen birçok banka ATM’sinde aktif olarak kullanılan ve zaman zaman yaşanan sorunlarda karşımıza çıkan sürüm, ortaya çıktığı kadarıyla Vladimir Putin tarafından da aktif olarak kullanılmaya devam ediliyor. Rusya devlet başkanın desteği uzun süre önce kesilmesine rağmen Kremlin ve Moskova’daki odalarında kullanmayı sürdürdüğü Windows XP, elbette büyük bir güvenlik riski oluşturuyor. Ancak bu durumun yakında değişeceği söyleniyor. Çünkü gelen bilgilere göre Rusya merkezli tüm kurumlar yakında Linux temelli Astra Linux işletim sistemine geçiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Windows XP, Vladimir Putin sayesinde yeniden gündem oldu

Tam olarak 2014 Nisan ayında desteği kesilen işletim sistemi, geldiğinde stabil yapısı ile gerçekten çok beğenilmişti. Biliyorsunuz XP’den sonra çıkan Vista, tarihin en kötü işletim sistemlerinden birisi olarak tüm modern görüntüsüne rağmen birçok kişiyi Windows XP’te tutmayı sürdürdü. Daha düzgün sürüm Windows 7 çıktıktan sonra bile milyonlarca kişi Windows XP’te kalmaya devam etti. O zamanlar XP çok stabil çalışıyordu ve özellikle oyun için XP kullanmaya devam eden milyonlar vardı.

İlginizi Çekebilir

Havacılığın geleceğini gözler önüne seren çalışma

Daha çok teknoloji makalesi okumak isterseniz teknoloji kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"
Schließen

Please allow ads on our site

Please consider supporting us by disabling your ad blocker!