Technologie

Xiaomi tarafından gelen resmi MIUI 12 paylaşımıXiaomi MIUI 12

Akıllı telefon tarafının önemli firması Xiaomi, gelecek arayüzü MIUI 12 için ilk resmi adımı attı. Peki yeni sürüm ne zaman gelecek?

Xiaomi MIUI 11 güncellemesi biliyorsunuz destekli onlarca farklı cihaz için birçok ülkede dağıtıma çıktı. Halen bu sürümü eksik kalan cihazlara getirmek adına çalışmalar yapan firma, arayüzü eski birçok modeline de getirerek sevindiriyor. Firma bir yandan MIUI 11’in yerini alacak sürüm üstünde de çalışıyor. Geçtiğimiz aylarda konuşan üst düzey şirket yetkilisi Xu Jieyun, MIUI 12 için çalışmalarının aktif olarak başladığını aktarmıştı. O zaman daha sunulacak birçok yeni özelliğin ve sürprizlerin olduğunu belirten yönetici, yeni sürüm hakkında bunların haricinde başka bir şey söylememişti. Şimdi ise firmadan yukarıda görebileceğiniz MIUI 12’nin açık şekilde göründüğü aşağıdaki logo paylaşımı geldi. Artık süreci tam olarak netleştiren Xiaomi, yeni sürümün çıkışı hakkında da bir bilgi veriyor. Eğer bunda bir değişiklik olmazsa yeni arayüz 2020 sonunda karşınıza çıkacak deniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi MIUI 12 öncesinde MIUI 11 hakkında gelen bir özet yaparsak

Genel tasarım diliyle kalın yazılmış büyük metinleri ve büyük boşlukları benimseyen arayüz, sistem genelini kapsayan bir koyu arayüz modunu da taşıyor. Her zaman açık ekran yapısı için birçok renkli seçenek ve özelleştirme imkanları getiren arayüz, aşırı yüksek performanstan çok zengin ancak akıcı bir kullanıma odaklanıyor. Özel tasarlanan bir bildirim sistemli ile gelen ve böylece “bildirim ışığını” yazılımsal hale getiren sürüm, dinamik font ve duvar kağıdı gibi kullanımı güzelleştiren görsel detayları da getiriyor. Bünyesinde “Milan Pro” isimli yeni bir font kullanılan arayüz, aynı zamanda doğadan gelen yeni ses efektleri de taşıyor.

İlginizi Çekebilir

Canon’dan ilginç yapay zeka sistemi


Daha çok teknoloji makalesi okumak isterseniz teknoloji kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"
Schließen

Please allow ads on our site

Please consider supporting us by disabling your ad blocker!