Technologie

Yeni sürümüyle çok daha iddialı uçan taksi: Bell Nexus

CES 2019’da tanıtılan uçan taksi Nexus Bell, CES 2020’de yeni bir sürüm kazandı. Nexus 4EX isimli yeni sürüm, çok daha iddialı geliyor.

Dünyanın en büyük askeri ve ticari helikopter üreticilerinden Bell, CES 2020 kapsamında tanıttığı ve prototip haliyle sergilediği yeni modeli Nexus 4EX ile ilk sürümden daha oturaklı ve gerçekçi bir uçan taksi karşımıza çıkarıyor. Tamamen elektrikli olarak görev yapabilen yani şehir içerisinde hava kirliliği yaratmayan model, Bünyesinde artık altı değil dört adet pervaneli motor barındırıyor. İstenirse yukarıda da dediğimiz gibi tamamen elektrikli, istenirse de daha uzun menziller için hibrit olarak alınabileceği aktarılan geleceğin hava aracı, elbette dikey olarak iniş ve kalkış yeteneğine sahip. Beş kişiyi rahatlıkla taşıyabileceği ve tamamen elektrikli altyapıda 100 km menzil sunacağı aktarılan Nexus 4EX, söylendiği kadarıyla gerçek olduğundan en az 214 km/s hıza çıkabilecek. Bu hız şehir içi taşımacılığı için fazlasıyla yeterli görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bell Nexus 4EX en önemli uçak taksi modelleriden

Halen detaylı özellikleri hakkında bilgi bulunmayan hava aracı, gelecek için büyük önem arz ediyor. Firmanın helikopter tarafındaki inanılmaz tecrübesi, Nexus’un gerçeğe kolay şekilde dönüşebileceğini gösteriyor. Uçan taksi modelleriyle şehir içerisindeki taşımacılık gerçek anlamda gökyüzüne çıkıyor. Bu alanda Hyundai, Uber, Airbus ve Boeing gibi firmaların da aktif olarak çalışmaları bulunuyor. Bazı firmalar şu an konsept aşamasını geride bırakıp, test aşamasına dahi gelmiş durumda. Ayrıca NASA gibi kurumlar da özel şirketler ile birlikte uçan taksilerin hava kontrol altyapısını geliştiriyor.

İlginizi Çekebilir

Alandaki önemli modellerden


Daha çok teknoloji makalesi okumak isterseniz teknoloji kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"
Schließen

Please allow ads on our site

Please consider supporting us by disabling your ad blocker!