Dizi || Film izlemek için Dizi.BuradaBiliyorum.Com Adresini ziyaret edebilirsiniz.

Teknoloji

Yerli otomobil modelinin arayüzü İngilizce mi?

Yerli otomobil modeli için ilk çıkan görsellerde İngilizce menüler yer alıyordu. Peki son prototiplerde de durum böyle mi? İşte bu merak edilen sorunun cevabı;

Gebze’deki Bilişim Vadisi’nde gerçekleşen Yeniliğe Yolculuk Buluşmasında C-SUV modeliyle birlikte biliyorsunuz bir de C- Sedan konsepti tanıtıldı. İşte bu prototip konseptlerden C-SUV, gerçekten fütüristik duran altı ekranlı bir kokpit tasarımıyla karşımıza çıktı. Bu kokpit aracın gerçekten etkileyici yanları arasında yer alıyor. Burada TOGG’a özel hazırlanmış bir işletim sistemi kullanılıyor ve gelişmiş özellikler sunuluyor. İşte bu işletim sistemi, ilk çıkan görsellerin aksine yarım da olsa Türkçe dil desteğine sahip. Yarım diyoruz çünkü henüz prototip versiyon için tam olarak Türkçeleştirme sağlanmamış. Aşağıda görebileceğiniz üzere bazı kısımlar Türkçe, bazı kısımlar ise İngilizce olarak karşımıza çıkıyor. Bunun elbette son sürümde tamamen çözülmesi ve her menünün Türkçe olması bekleniyor. Akıllı ev entegrasyonu dahi sunulan ve holografik asistan ile dünyada bir ilke imza atan yerli otomobil modelinin, 2022 yılında birçok konuda daha gelişmiş şekilde karşımıza çıkacağı düşünülüyor.

yerli otomobil
yerli otomobil
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yerli otomobil modelleri gerçekten çok dikkat çekti

Tüm teknik detaylarına burada ulaşabileceğiniz yerli otomobil modelleri, 2020 yılında temelleri atılacak ve 2021 yılında açılacak fabrikada üretilecek. Türk Otomotiv endüstrisinin kalbi olan Marmara Bölgesi’nde kurulacak fabrikadan ilk araçlar yukarıda da dediğimiz gibi 2022 yılında çıkacak. Bu açıdan daha çok beklenmesi gerken tamamen elektrikli otomobil modellerinin, fiyatı hakkında halen net bir açıklama bulunmuyor. 2030 yılına kadar ise fikri ve sınai mülkiyet hakları tamamen bize ait bir ortak e-platform üzerinde 5 farklı model üretilecek.

  Instagram uygulamasında gerçekleştirilen sürpriz değişiklik - BB

İlgili Video

Daha çok teknoloji makalesi okumak isterseniz teknoloji kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu