Technologie

Yerli otomobil modelinin nerede üretileceği belli oldu!yerli otomobil

Bugün 14:30 gibi resmi olarak görücüye çıkacak yerli otomobil modelinin nerede üretileceği de belli oldu. Merak edilen bir soru daha cevaplandı.

Gelen bilgilere göre çok merak edilen yerli otomobil, Cumhurbaşkanlığı kararına bakıldığı zaman Bursa’da kurulacak tesiste üretilecek. Söylendiği kadarıyla otomobil üretimi 5 ayrı modelde olacak ve yıllık üretim kapasitesi 175 bin olacak. Bu üretim tesisinde tam 4.323 kişi istihdam edilecek. Bu kişilerin 300’ü nitelikli personel olacak ve fabrikaya yatırım yeri tahsisi, KDV istisnası, alım garantisi gibi destekler sağlanacak. Aynı zamanda 31 Aralık 2035’e kadar DMO 30 bin adet otomobil alacak. Yerli otomobilin tanıtımı bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılımıyla Gebze’de düzenlenecek törenle yapılacak. Bu törede İtalya’dan getirilen tamamen elektrikli SUV aracın tüm detayları ortaya çıkacak. Modelin 200 bin TL‘den daha pahalı olması bekleniyor. Ancak bu konuda net bir detay henüz yok.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yerli otomobil modelinin arkasında kimler var?

25 Haziran 2018 tarihinde kurulan Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu Sanayi ve Ticaret A.Ş’nin faliyetlerini Anadolu Grubu, BMC, Kök Grubu, Turkcell, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Zorlu Grubu ortaklığında geniş bir ekip ile çalışmalarını sürdürüyor. Grubun kadrosunda Hakan Özenen, Sergio Rocha, Gürcan Karakaş gibi oldukça yetkin isimler yer alıyor. TOGG CEO’su Gürcan Karakaş modelin üretimi “Dünya çapında yetkinliği olan bir ekiple çalışılıyoruz. Her geçen gün biraz daha büyüyen ekibimiz deneyimleri 13-15 yıldan az olmayan, küresel çalışmalar yürütmüş, çok deneyimli mühendislerden oluşuyor. Başından beri alanında en iyi kişisel deneyime sahip çalışma arkadaşlarını bünyemize katıyoruz. Çünkü güçlü bir şirketin ancak güçlü bir ekiple mümkün olduğunu biliyoruz.” demişti.

İlgili Video

Daha çok teknoloji makalesi okumak isterseniz teknoloji kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht.

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"