Sozialen Medien

#Zayıflatan Meyveler Nelerdir?

Zayıflatan Meyveler Nelerdir?

Hanımların korkulu rüyası haline gelen fazla kilolar yaz aylarında daha vahim bir hale dönüşüyor. Selülit ve aşırı kilo şikayeti olan kadınlar her zaman bu problemlerinden kurtulmak için çeşitli yolara başvuruyor. Aç bırakan diyetler, çeşitli egzersizler ve kimi zaman cerrahi operasyonlar… Aslında bunların hiçbirine gerek yok! Bazı doğal meyveleri tüketerek sağlıklı bir şekilde kilo verebilirsiniz.

İşte, zayıflatan meyveler:


1. Erik

Erik, C ve A vitamini, potasyum ve lif açısından olan bu meyve yüksek orana antioksidan içerir. Detoks için çok faydalıdır. Dışkı sorununu çözer ve hazımsızlığı ortadan kaldırır. Bu yönleriyle fazla kilolarından kurtulmak isteyenlere güzel bir seçenek.

erik.jpg


2. Kiraz ve Vişne

Kiraz ve vişnenin kana karışma süreci diğerlerine oranla daha ağırdır. Bu durum fazla kiloları atmaya yardım eder. Ağrılara karşı çok etkili çözümdür.  

kiraz-visne.jpg


3. Karpuz

Karpuz, vitamin ve mineral deposu olan bu meyvenin antioksidan oranı çok fazladır. Bilhassa içeriğinde bulunan potasyum ve magnezyum sayesinde kanseri önlemede yardımcıdır. Ayrıca boşaltım sistemini hızlandırarak selülite ve aşırı kilolara karşı savaş açar. 

karpuz-014.jpg


4. Mango

Orta boyutlu mango gün içinde insana gereken C vitamini ihtiyacını karşılar. Bu özelliği ile yağların yakılmasında yaz mevsiminin vazgeçilmez meyvelerinden biridir.

mango-002.jpg


5. Böğürtlen

Fazla kiloları atmak için çok yararlıdır. Bir avuç böğürtlende yaklaşık 60 kalori vardır. Selülitlere karşı etkilidir.

bogurtlen.jpg


6. Kayısı

Lif içermektedir ve kilo vermek için önemli meyvelerdendir. Selüliti önlemede çok yardımcıdır. Kanserden korurken boşaltım sistemine de çok faydalıdır. 

kayisi.JPG


7. Ahududu

Lif zengini bir meyvedir. Kalorisi çok alt seviyelerdedir ve selülitleri önler. 

ahududu.jpg


8. Şeftali

Metabolizmanın düzenli çalışmasını sağlar. Sindirim sistemine de faydalı olan bu meyve iç organların işleyişine olumlu katkı yapar. Kilo problemine karşı tüketilmesi gereken önemli meyvelerden biridir. 

seftali-001.PNG


9. Armut

Armut bol lifli yapısıyla zayıflamak isteyenler için süper bir meyvedir. Çoğu meyve lif miktarı bakımından armutla karşılaştırıldığında sınıfta kalır. Yüksek lifli yapısı sizi tok tutar, kolesrolü düşürür, potasyum içeriğinden dolayı kalp dostu da bir meyvedir.

armut-001.jpg


10. Muz

Muz kalori yakma sürecine yardımcı olan nişasta açısından zengindir. Sizi tok tutar ve enerji verir.

muz-027.jpg

Önerilen İçerik; Meyve Tüketimi Hakkında Bilmeniz Gerekenler!

Neoldu.com 

Daha çok bu tarz yazılar okumak isterseniz sosyal medya kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Dizi || Film izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Kaynak

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"
Schließen

Please allow ads on our site

Please consider supporting us by disabling your ad blocker!