Technologie

Zero Zero Robotics’ten drone dünyasında bakış açısını değiştirecek model: V-Coptr Falcon [Video]Zero Zero Robotics V-Coptr Falcon drone


Drone dünyasında uzun süredir aynı tasarımlar karşımıza çıkıyor. Zero Zero Robotics firması bu durumu V-Coptr Falcon ile değiştiriyor.

Biliyorsunuz DJI’ın ve sınırlı sayıdaki rakiplerini tüm drone modellerinde dört adet pervane yer alıyor. Zero Zero Robotics imzalı V-Coptr Falcon modelinde ise sadece iki adet pervane karşımıza çıkıyor. Burada V şeklinde bir tasarımı benimseyen ve “bicopter” olarak geçen V-Coptr Falcon, 22x15x7cm boyutlarında ve 730 gram ağırlığında. Katlanabilir yapıda olduğundan taşımasının kolay olduğu ürün, hareketli kafa yapısı sayesinde dört pervaneli bir model gibi etkili şekilde uçabiliyor. Peki bunun nasıl bir faydası bulunuyor? Yani dört yerine iki motor kişilere ne gibi bir artı sunuyor? Bu soruların cevabı uçuş süresi oluyor. Dört yerine iki motor çalıştırmak elbette daha az enerji harcıyor. Bu sayede V-Coptr Falcon 4.500 mAh piliyle tam 50 dakika boyunca uçabiliyor. Bu birçok standart drone’un neredeyse ikiye katlanması anlamına geliyor. Bu süreyi benzerlerinden 200 gram daha hafif bir pakette sunuyor olmasıyla büyük ses getiren model, gerçekten harika görünüyor. Bünyesinde yer alan 1/2.3 inç CMOS sensörlü kamera ile 12 megapiksel fotoğraf ve 4K 30 fps video çekebilen drone, üç eksende görüntü sabitleme yapabilen bir gimball taşıyor ve 7 km içerisinde kutusundan çıkan gelişmiş kontrolcüsüyle yönetilebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Zero Zero Robotics V-Coptr Falcon, son dönemde gördüğümüz en iyi drone modeli

DJI’ın çözümleri gibi otomatik olarak kalktığı yere geri dönme ya da belirlenen rotayı otomatik takip etme gibi özellikleri olan ürün, 699 dolar fiyat etiketiyle buradan alınabiliyor. Drone’un daha sonra 999 dolara satılacağını belirtelim.

Daha çok teknoloji makalesi okumak isterseniz teknoloji kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"
Schließen

Please allow ads on our site

Please consider supporting us by disabling your ad blocker!