Technologie

40 megapiksellik başyapıt: Leica M10 Monochrom [Video] – BB

Dünyanın en özel fotoğraf makinelerine imza atan Leica, yepyeni fotoğraf makinesi Leica M10 Monochrom‘u nihayet duyurdu.

Bir süredir ortalıkta dedikodusu dolaşan makine, 2012 yılında satışa sunulan M Monochrom‘un başarısı üzerine geliştirilen bir model olarak göze çarpıyor. Geliştirilen yeni sensör sayesinde selefinden ayrılan M10 Monochrom, 40 megapiksel tam kare sensörle geliyor. M Monochrom’da 24 megapiksel tam kare sensör yer aldığını hatırlatmakta yarar var. Monochrom bir fotoğraf makinesi olduğu için M10 Monochrom sadece siyah-beyaz fotoğraflar çekebiliyor. Şirket, profesyonel fotoğraf tutkunlarına yönelik geliştirilen M10 Monochrom’un şimdiye kadar sunulan en iyi siyah beyaz fotoğraf çekebilen makine olduğunu belirtiyor. Yeni Wi-Fi özellikleri ve genişletilmiş ISO aralığı makine dikkat çeken diğer ayrıntılar arasında. ISO hassasiyet aralığı 160-100.000 olan M10 Monochrom’un düşük ışıkta başarılı performans sergileyeceğini belirtebiliriz. Şirket, makinedeki dinamik aralığın 15 durağa yaklaştığını söylüyor.

M10-P’yi baz alan M10 Monochrom, daha ince bir gövdeye, dokunmatik ekrana ve sessiz mekanik deklanşöre sahip. Pil dahil 660 gram ağırlığındaki makinenin arka kısmında 1.03 milyon noktalı 3 inç dokunmatik ekran bulunuyor.

Optik bir vizörün tercih edildiği M10 Monochrom, magnezum alaşımlı gövdesiyle hem havalı hem de dayanıklı görünüyor. Maestro II  görüntü işlemcisini bünyesinde barındıran Leica M10 Monochrom’un siyah-beyaz fotoğraf çekimi yapmak isteyenler için çok iyi bir seçenek olduğunu gönül rahatlığıyla belirtebiliriz.

Leica M10 Monochrom yüksek fiyatıyla üzüyor

Her güzel bir şeyin bedeli var misali Leica M10 Monochrom’un fiyatı ne yazık ki çok yüksek. Leica M10 Monochrom’un yurt dışındaki sadece gövde fiyatı 8.295 dolar. Fiyatın çok yüksek olması sebebiyle Leica M10 Monochrom’un belli fotoğrafçılar tarafından tercih edileceğini söylemek zor olmasa gerek.

İlgili video

Leica’dan yeni başyapıt


Daha çok teknoloji makalesi okumak isterseniz teknoloji kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"
Schließen

Please allow ads on our site

Please consider supporting us by disabling your ad blocker!