Allgemeines

# 40 milyon liralık dolandırıcılık davasında bir göz altı daha gerçekleşti

40 milyon liralık dolandırıcılık davasında bir göz altı daha gerçekleşti

Kripto para borsası „RG Coins“in sahibi 53 yaşındaki Bulgaristan vatandaşı Rossen Iossifov, uluslararası açık artırma dolandırıcılığının bir parçası olarak milyon dolarlık para aklama faaliyeti düzenlemek ile suçlanıyor.

İki haftalık duruşmanın ardından Iossifov, Frankfort, Kentucky’deki federal jüri tarafından para aklama ve haraç kesme suçlarından suçlu bulundu. Iossifov’un cezası 12 Ocak 2021’de kesinleşecek.

Jüri, en az 900 ABD vatandaşının, Iossifov’un Romanya’daki suç ortaklarının eBay ve Craiglist gibi popüler açık artırma platformlarına aslında var olmayan yüksek değerli ürünler için koydukları ilanlara kandığını belirtti.

Adalet Bakanlığı’nın açıklamasına göre dolandırıcılar, gerçekçi görünmek için mağdurlara ünlü markalara ait olduğu iddia edilen sahte belge ve faturalar sunuyordu.  Dolandırıcılar, alıcıların endişelerini gidermek için çağrı merkezi ve destek ekibi bile işe almıştı.

Ödeme alındıktan sonra Iossifov, gelen parayı kripto paraya dönüştürüyor ve yurt dışındaki para aklayıcılara gönderiyordu. Jüri, Iossifov’un Eylül 2015-Aralık 2018 arasında suç örgütüne bilerek hizmet sağladığını ve kuruluşun diğer dört üyesi için 4,9 milyon dolardan (yaklaşık 40 milyon lira) fazla değere sahip Bitcoin’i akladığını ortaya koydu.

ABD eyalet ve federal yetkilileri, Romanya Ulusal Polisi ve Romanya Organize Suçlar Soruşturma Kurumu’nun desteğiyle göz altıları gerçekleştirdi.

Iossifov, dava kapsamında tutuklanan 17. kişi oldu. Üç kişinin kaçak durumunda olduğu davada ondan fazla kişi de Romanya tarafından iade edildi.

Donanım cüzdanı satan ve Doğu Avrupa bölgesine kripto para borsası hizmeti sunan RG Coins, Nisan 2014’te kurulmuştu.

Forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Daha çok bu tarz yazılar okumak isterseniz Genel kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"
Schließen

Please allow ads on our site

Please consider supporting us by disabling your ad blocker!