Sozialen Medien

#Afili Aşk Neden Final Yapıyor? İşte Finalin Gerçek Nedeni #SosyalMedya #Tv #BB

Afili Aşk Neden Final Yapıyor? İşte Finalin Gerçek Nedeni

Afili Aşk efsanesinin sonuna gelindi. 12 Haziran 2019 Çarşamba günü başlayan Afili Aşk efsanesi 38. bölümü ile 19 mart 2020 perşembe akşamı final yaparak ekranlara veda edecek. Milyonlarca izleyicisi olan Afili Aşk’a reva görülen muamele de Türk dizi tarihine geçecek cinsten.  Afili Aşk dizisi 33 bölüm çarşamba akşamı yayınlanmıştı; sonra cumartesine sonra da perşembeye alındı. Bir kaç haftada yapılan bu gün değişikleri izleyicinin de tepkisini çekti.

  #Çatı Katı Aşk 12.Bölüm Fragmanı ve Özeti izle

Afili Aşk Neden Final Yapıyor?

Afili Aşk’ın düşük reytingler nedeniyle final yapacağının açıklanmasından sonra Afili Aşk izleyicisinin en çok kızdığı noktalardan biri de Türkiye de ki reyting sistemi oldu. 10 reyting  alan Sefirin Kızı fragmanı 1.5 milyon izlenirken 3 reyting alan Afili Aşk reytingleri nasıl 2 milyon izlenir. Bu durum Türkiye de ki dizilerin geleceğini belirleyen reyting sisteminin adil olmadığının en önemli göstergelerinden biri.

Türkiye de 2 bin kişinin evine yerleştirilen bir cihaz ile izlenme oranları ölçülüyor. 80 milyonluk bir ülke de 2 bin kişi ile bir ölçüm olması zaten baştan saçma. En azından 20.000 evde cihaz olmalı ki adil bir ölçü olsun. Bir de cihaz yerleştirilen 2.000 ev eğitim seviyelerine göre de ayrılıyor. Yüksek eğitim seviyesinde ki aileler de çok az televizyon izlediği için aktif ölçüm yapan cihaz sayısı 2.000 de altına geriliyor.

  #Disney+ feiert morgen den „Star Wars“-Tag: Dieses Programm erwartet die Fans

Kanallar aldıkları reytinglere göre saniye başına reklam ücreti talep ediyor. Tüm reyting alanlarında en yüksek izlenmesi olan Atv en yüksek saniye başı ücret talep eden kanal. Bir de reklamların yayınlanacağı gün ve saate göre saniye başı ücretlendirme değişiyor; mesela pazartesi akşamları Show TV’nin Çukur nedeniyle saniye başı reklam ücreti fazlayken cumartesi günü daha düşük.

Afili Aşk dizisi 5 Mart 2020 Perşembe akşamı yayınlanan 36. bölümü ile 18. sırada yer buldu. Kanal D çarşamba akşamı neredeyse reyting pastasından hiç pay alamadı. 12 mart çarşamba akşamı yayınlanacak 37. bölümde bir çok reklamcı Afili Aşk olduğu gerekçesi ile en düşük ücreti ödemek istedi Kanal D’ye. Bu da Kanal D’nin Afili Aşk’a ödediği parayı çıkaramaması anlamına geldi.

  #Schon vor dem „Eternals“-Kinostart: Marvel-Fans wollen ersten Fehler im MCU-Film entdeckt haben

Afili Aşk’ın Hangi Gün Yayınlanacağını Biz Bile Takip Edemez Olduk

Afili Aşk dizisi son 4 hafta da iki kez gün değiştirdi. Afili Aşk izleyicileri gün değişikliklerini takip edemedi. Afili Aşk dizisinin 34. Bölüm 15 Şubat 2020 Cumartesi gün değişikliği ile yayınlanmış  2.2 milyon izleyici tarafından izlenmişti. Bir sonra ki bölüm olan 35. Bölüm 22 Şubat 2020 Cumartesi yayınlanmış ve izleyici sayısı 2.5 milyona çıkmıştı.

Kanal D Afili Aşk’ı Sattı Hizmetçiler’i Tuttu

Tam reytingler yükseliyor derken Kanal D Hizmetçiler dizisini Cumartesi yayına aldı ve Afili Aşk’ı perşembeye çekti. Böyle olunca reytingler bir kez daha çakıldı ve 1.9 milyona kadar düştü. Aslında Afili Aşk’e en büyük zararı Afili Aşk’ı Hizmetçilere değişen Kanal D verdi.

  #So endet Vikings: Die wichtigsten Tode und Überraschungen im Finale

Afili Aşk’ın 38. Bölüm Sözleşmesi Vardı

Afili Aşk dizisinin Kanal D ile 38 bölüm sözleşmesi vardı. Kanal D sözleşmenin uzatılmasını istemedi ve ARC Film’e Afili Aşk’ın yeni bölümlerinin yayın haklarını satın alamayacağını açıkladı. ARC Film Afili Aşk’ı başka kanala satamayacağını anlayınca Afili Aşk setine final kararı ualştırıldı. Afili Aşk final bölümü çekimleri 7 mart 2020 haftasında tamamlanarak oyuncular vedalaşıp set dağıtılacak.

Kaynak

Daha çok bu tarz yazılar okumak isterseniz sosyal medya kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"