Technologie

Apple tarafına Amerika Başkanı Donald Trump’tan açık çağrı – BBDonald Trump'tan iPhone üreticisi Apple için açık çağrı

Amerika Başkanı Donald Trump, bu kez Apple için attığı tweetlerle gündemde. Trump, Twitter üzerinden iPhone üreticisine açık çağrıda bulundu.

Apple, ürettiği donanım ve sunduğu servislerin yanı sıra mahremiyet konusundaki politikasıyla da sık sık gündeme geliyor. iPhone üreticisi bu konuda belli başlı çok net kuralları uyguluyor. Buna kullanıcıların iPhone’larının ekran kilidini açmamak da dahil. Kullanıcılar bir suça karışmış olsun ya da olmasın, hükümetin kullanıcı şifrelerine yönelik istekleri iPhone üreticisi tarafından reddediliyor. Son olarak Florida’da yaşanan bir olayın ardından aynı konu bir kez daha gündeme gelmiş durumda. 21 yaşındaki bir zanlının üç denizciyi vurduğu olayda zanlıya ait olduğu düşünülen iPhone’un şifresi ABD Adalet Bakanı William Barr tarafından talep edilmiş. Bu isteğin ise şirket tarafından reddedildiği kaydediliyor. Bunun üzerine Trump, Apple’a cevabı Twitter’dan verdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple tarafı soruşturmaya yardım etmiş

Trump’ın paylaştığı tweet şu şekilde: “Apple’a ticaret ve pek çok sorunda her zaman yardımcı oluyoruz ama onlar katiller, uyuşturucu kaçakçıları ve diğer şiddet suçlarını işleyenlerin telefonlarını açmayı reddediyor. Artık harekete geçmeli ve ülkemize yardımcı olmalılar.” Trump tweet’ini seçim sloganıyla noktalıyor.

Apple’la FBI arasındaki bu durum ise şüphesiz yeni değil. Geçmişte de pek çok vakada Apple’ın şifre paylaşımını reddettiği biliniyor. Öte yandan Apple soruşturmaya yardımcı olduğunu verdiği basın açıklamasında kaydediyor. Apple’ın açıklamasına buradan ulaşabilirsiniz. Firma sadece “iyiler için kodlarda bir arka kapı oluşturulamayacağını” vurguluyor. Trump’ın özgürce herkesin telefonuna basit bir şekilde erişme isteğinde olduğu izlenimi ise kulislerde konuşulanlar arasında.

İlginizi çekebilir

AirPods’a benzer deneyim sunan kablosuz kulaklık arayanlara güçlü alternatif


Daha çok teknoloji makalesi okumak isterseniz teknoloji kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"
Schließen

Please allow ads on our site

Please consider supporting us by disabling your ad blocker!