Technologie

Apple’a ekrana entegre Touch ID konusunda güzel haberApple Touch ID

Teknoloji devi Apple, ekrana entegre Touch ID konusunda güzel bir haber aldı. Ayrıca konu hakkında ilginç bir detaya da ortaya çıktı.

Apple biliyorsunuz iPhone X ile iPhone dünyasından Touch ID’yi çıkarttı. Bunun yerini çentikte yer alan Face ID yüz tanıma sistemi aldı. Ama Apple Touch ID’yi tamamen terk etmedi. Firma 13 ve 15 inç MacBook Pro ve ile yeni MacBook Air modellerinde Touch ID kullanmaya devam ediyor. İşte bu sensör eski iPhone’lardakiler ile aynı “fiziksel” altyapıyı paylaşıyor. Şimdi ise optik Touch ID sensörü kullanıyor. 2017’de patent başvurusu yapılan bu sensör teknolojisi için gerekli onayı kısa süre önce aldığı ortaya çıkan Apple, aktarıldığı kadarıyla optik Touch ID sensörünü ilk olarak 16 inç MacBook Pro‘da kullanıyor. Parmak izini ışık ile tarayarak algılayan bu sistemin, gelecekte iPhone ve iPad’lerde de kullanılacağı düşünülüyor. Biliyorsunuz günümüzde ekrana entegre optik parmak izi sensörüne sahip birçok Android telefon yer alıyor. Apple’ın bu döneme geçişi de merakla bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple şu sıralar iPhone 12 ailesine odaklanmış durumda

Ailenin en altında yer alan iPhone 12 modeli, gelen bilgilere bakılırsa 5,4 inç OLED ekran, alt seviye 5G, çift arka kamera ve 699 dolar başlangıç fiyatına sahip olacak. Yeni seride bir de 12 Max modeli yer alacak deniyor. Bu model ise söylendiği kadarıyla 6,1 inç OLED ekran, alt seviye 5G, çift arka kamera ve 799 dolar başlangıç fiyatı ile geliyor. Daha sonra ise karşımıza iPhone 12 Pro çıkıyor. Bu modelin 6,1 inç 120 Hz OLED ekran, üçlü arka kamera, 3D ToF sensörü, üst seviye 5G ve 999 dolar başlangıç fiyatıyla yolda olduğu aktarılıyor. 12 Pro Max ise tam 6,7 inç 120 Hz OLED ekran, üçlü arka kamera, 3D ToF sensörü, üst seviye 5G ve 1.099 dolar başlangıç fiyatıyla geliyor.

İlginizi Çekebilir

Bahsettiğimi 16 inç MacBook Pro modeli

Daha çok teknoloji makalesi okumak isterseniz teknoloji kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"
Schließen

Please allow ads on our site

Please consider supporting us by disabling your ad blocker!