Technologie

Apple’ın üzerinde çalıştığı ortaya çıkan ilginç gizli projeApple

Teknoloji devi Apple, dikkat çeken bir proje ile gündemde bulunuyor. Firma geleceğe yönelik önemli bir projenin çalışmalarını yapıyor.

Apple, tahmin edebileceğiniz üzere dünyanın en büyük teknoloji şirketi olarak birçok gizli proje üzerinde çalışma yapıyor. Son yıllarda eski yenilikçi yapısından uzaklaştı diye eleştirilen firma, Bloomberg’in haberine göre iPhone ve iPad tarafına yönelik uydu üstünden veri aktarma amacıyla çalışmalar yapıyor. Firma elde edilen bilgilere göre gelecekteki cihazlarına uzaydan internet aktarımı yapmak istiyor. Apple’ın ayrıca navigasyon sürecini çok daha hassas hale getirecek uydu sistemleri geliştirdiği de aktarılıyor. Bu konuda bağlantı ve uzay alanında uzman birçok mühendisi bünyesine dahil ettiği aktarılan firma, bu konuda oldukça ciddi görünüyor. Apple ciddi ciddi kendi internet uydularını tasarlıyor izlenimi oluşturuyor. Biliyorsunuz bu tarz bir amaç için buzdolabı büyüklüğünde uydular yeterli oluyor. Bu da geliştirme sürecini milyar dolarlık bir firma için kolay hale getiriyor deniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple kendi uydularını uzaya gönderir mi?

Firmanın gerçekten bunu yapacak gücü elinde bulunuyor. SpaceX gibi özel uzay firmaları sayesinde Apple’ın kendi uyduları ile Dünya’nın etrafını sarması önümüzdeki 10 yıl için hiç de sürpriz olmaz deniyor. Biliyorsunuz SpaceX şu an uzaydan internet sağlamak için büyük bir proje geliştiriyor. Bu konuda hazırlanan uyduları hali hazırda alçak dünya yörüngesine çıkartan firma, bu konuda teknoloji devi dahil olmak üzere herkese örnek olacak gibi görünüyor.

İlginizi Çekebilir

iPhone 12 bu tasarımla karşımıza çıkabilir

Daha çok teknoloji makalesi okumak isterseniz teknoloji kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"
Schließen

Please allow ads on our site

Please consider supporting us by disabling your ad blocker!