Sozialen Medien

#Aşk Dizileri – Türk Dizi tarihine Damga Vuran En iyi Aşk Dizileri

Türk Dizi Dünyasının Gelmiş Geçmiş En İyi ve En Çok İzlenen Aşk Dizileri

İçerisinde muhteşem bir aşk hikayesi barındıran en iyi aşk dizilerini bu içeriğimizde bir araya getirdik. Bazen dram bazen de komedi dolu hikayelerle donanmış aşk dizilerini sizlere sunuyoruz. İşte tüm zamanların en iyi ve en çok izlenen Türk aşk dizileri…

Aşk Dizileri;  


1. Binbir Gece (2006 – 2009) – IMDb: 5.2

aşk dizileri

Başrollerinde Halit Ergenç ve Bergüzar Korel’in yer aldığı 2006 yapımı unutulmaz aşk dizisi Binbir Gece başarılı yönetmen Mehmet Bilal önderliğinde çekilmiştir. Lösemi hastası olan oğluna ilik nakli için maddi kaynak arayan dul kadın Şehrazat çalmadık kapı bırakmaz. En sonunda karşısına büyük bir fırsat çıkan Şehrazat’ın oğlu için bazı şeylerden vazgeçmesi de gerekecektir.

Tür: Dram, Aşk, Romantik

Fragman


2. Asmalı Konak (2002 – 2004) – IMDb: 5.8

aşk dizileri

Mahinur Ergun ve Meral Okay’ın yönetmenliğini yaptığı Asmalı Konak dizisi 2000’li yıllara damga vurmuş ve döneminin açık ara en çok izlenen dizilerinden biri olmuştur. Dizide Seymen ve Bahar karakterleri Amerika’da tanışır ve birbirlerini seveler. Ancak bir süre sonra Kapadokya’ya dönen Seymen bu aşka son verse de Bahar Seymen’in peşini bırakmaz ve oda Kapadokya’ya gelir. Burada evlenen gençler ilk başlarda mutlu olsa da Asmalı Konak’ta kapalı kalan özgür kadın Bahar bir süre sonra aşk hayatında birçok sorun yaşayacaktır.

Tür: Romantik, Dram, Aşk

Fragman


3. Serseri (2003 – 2004) – IMDb: 5.9

aşk dizileri

En iyi aşk dizilerinden biri olan “Serseri” mahallenin haşarı ve çapkın delikanlısı Ömer ile zengin ve güzeller güzeli bir kadın olan Sibel’in aşkını anlatmaktadır. Hırsızlık ve daha birçok suçtan dolayı başı her daim belaya bulaşan Ömer yakın arkadaşları Cemo ve Cafer ile birlikte mahalleyi alt üst ederlerken Ömer’in kalbine düşen Sibel aşkı onu ehlileştirse de Sibel’in peşinde olan Baykuş karakteri Ömer’e düşmanlık edecektir.

Tür: Komedi, Dram, Aşk

Fragman


4. Medcezir (2013 – 2015) – IMDb: 6.8

aşk dizileri

2013 yılına damgasını vuran ve o zamanların en popüler dizisi olmayı başaran Medcezir dizisinin başrollerinde Çağatay Ulusoy, Serenay Sarıkaya ve Barış Falay yer almıştır. Ünlü yabancı aşk ve gençlik dizisi The O.C. ‘nin yerli uyarlaması olan dizide varoşlardan gelen cesur ve yakışıklı bir genç ile zengin bir ailenin güzeller güzeli kızı ile aşk yaşaması ve bunun sonucunda ortaya çıkan olayları anlatmıştır.

Tür: Dram, Romantik, Aşk

Fragman


5. Yalancı Yarim (2006 – 2007) – IMDb: 7.0

aşk dizileri

Türk sanatının en iyi kalpli isimlerinden Barış Akarsu’nun Merve Sevi ile birlikte başrolde yer aldığı aşk dizisi “Yalancı Yarim”in yönetmenliğini Haluk Özenç ve Betül Karabulut yapmıştır. Dizide Ralli merakı yüzünden babasıyla kavga edip evi terk eden Tarık yurt dışına çıkmaya çalışır. Ancak bir süre sigortalı çalışmadan yurt dışına çıkamayacağını öğrenen genç adam ilk bulduğu işe girer ve şımarık bir zengin kızının şoförü olur.

Tür: Komedi, Aşk, Romantik

Fragman


6. Kiralık Aşk (2015 -2017) – IDMb: 7.1

aşk dizileri

Geçtiğimiz yıllarda yayınlanan ve en iyi Türk aşk dizilerinden biri olan Kiralık Aşk dizisinde standart bir yaşam tarzına sahip olan ve garsonluk yapan Defne’nin 6 aylığına büyük bir aşk oyunu oynamasını anlatmaktadır. Bu süre içerisinde ülkenin önde gelen ailelerinden birinin oğlunu tavlayacak ve onunla beraber olacak olan Defne hiç beklemediği bir aşk üçgeninin ortasında kalacaktır. Dizinin başrollerinde Elçin Sangu ve Barış Arduç yer almıştır.

Tür: Komedi, Romantik, Aşk

Fragman


7. Kara Sevda (2015 – 2017) – IMDb: 7.1

aşk diizleri

En çok izlenen aşk dizilerinden biri olan Kara Sevda dizisinin başrollerinde Burak Özçivit ve Neslihan Atagül rol alırken dizinin yönetmenliğini Özlem Yılmaz üstlenmiştir. Dizide birbirlerine sırılsıklam aşık olan iki gencin önüne birçok engel çıkacaktır. Ancak her şeye rağmen bu Kara Sevda hiçbir türlü yıkılmayacaktır.

Tür: Dram, Aşk

Fragman  


8. Beni Böyle Sev (2013 – 2015) – IMDb: 7.1

aşk dizileri

Genç yaşta birbirlerini tanıyıp seven Ayşe ve Ömer günlük ilişkiler ve sonu kötü bir aşk yaşamak yerine evlenmeyi tercih ederler. Mutlu bir hayat süren genç çift bu evliliği ailelerinin öğrenmesiyle zor duruma düşerler. Ayrıca çıkar ilişkileri, sahte arkadaşlıklar ve entrikalar Ömer ile Ayşem’in aşkına büyük zararlar verecektir. Dizinin oyuncu kadrosunda Zeynep Çamcı, Alper Saldıran, Eda Ece ve Güven Kıraç yer almıştır.

Tür: Aşk, Romantik, Dram

Fragman


9. Benim İçin Üzülme (2012 – 2013) – IMDb: 7.1

aşk dizileri

En iyi Karadeniz dizilerinden biri olan ve muhteşem aşk hikayeleriyle dolu bir senaryoya sahip olan Benim İçin Üzülme dizisi her bölümde izleyenlerin gözlerini yaşartmış efsanevi aşk dizisidir. Dizinin konusu ise Birbirleriyle çocukluktan beri yakın arkadaş olan Niyazi ve Harun’un köylerine mevsimlik işçi olarak gelen Buke’ye aşık olmalarıyla başlayan dramatik hikayeyi anlatmaktadır. Buke’de Niyazi’nin aşkıyla tutuşurken aralarında yaşanan aşktan haberdar olmayan Harun aşkını hem kan kardeşi Niyazi’ye hem de Buke’ye anlatınca kıyamet kopar. Dizinin oyuncu kadrosunda Tansel Öngel, Öykü Çelik, Eren Hacısalihoğlu, Çağlar Ertuğrul ve Fulya Zenginer yer almıştır.

Tür: Aşk, Romantik, Dram

Fragman


10. Aşk-ı Memnu (2008 – 2010) – IMDb: 7.3

aşk dizileri

Yasak aşkın hem edebiyatımıza hem de sinemamıza yansıdığı unutulmaz eser Aşk-ı Memnu 2008 yılında dizi senaryosuna uyarlanarak yayınlanmaya başlamıştır. Dizinin oyuncu kadrosunda Beren Saat, Kıvanç Tatlıtuğ ve Şelçuk Yöntem rol almıştır. Aşk-ı Memnu dizisinde konu eşini kaybettikten sonra genç bir kadın ile evlenen Adnan bey ve ailesinin yaşadığı bir takım olayları anlatmaktadır. Annesinin ısrarı üzere Adnan beyle evlenen genç ve güzel kadın Bihter gönlünü Adnan beyin yeğeni Behlül’e kaptırır. Çapkın ve yakışıklılığıyla bilinen Behlül ise bu genç kadına karşı koyamayıp aralarında bir yasak aşk yaşayacaklardır.

Tür: Aşk, Romantik, Dram

Fragman   


11. Gülbeyaz (2002 – 2003 ) – IMDb: 7.4

aşk dizileri

Karadeniz’in unutulmaz aşk dizilerinden biri olan Gülbeyaz 2000’li yıllara damgasını vurmuş ve muhteşem senaryosuyla en iyi aşk dizilerinden bir olmayı başarmıştır. Dizide iki düşman ailenin genç çocukları olan Gülbeyaz ve Kadir tesadüf eseri tanışırlar. Önceleri bir rekabet ve düşmanlık içinde olan ikili gün geçtikçe birbirlerine aşık olmaya başlarlar. En sonunda Kadir ve Gülbeyaz’ın aşkı ailelerinin bile üzerine çıkarak herkese meydan okurlar. Gülbeyaz dizisinin başrollerinde Şevval Sam ve  Nejat İşler yer almışlardır.

Tür: Aşk, Duygusal, Dram

Fragman


12. Hatırla Sevgili (2006 – 2008) – IMDb: 7.7

aşk dizileri

Ünlü yönetmen Tomris Giritlioğlu’nun en iyi yapımlarından biri olan “Hatırla Sevgili” siyasi ve politik görüşleri birbirinden farklı olan iki ailenin birbirlerine aşık olan çocuklarının hikayesini anlatmıştır. Ahmet ve Yasemin her ne olursa olsun birbirlerine aşkla sımsıkı bağlı kalmışlardır ancak hem ailelerinin hem de kaderin oynadığı oyunlar gençleri zor durumda bırakacaktır.

Tür: Aşk, Dram, Romantik

Fragman  


13. Fi (2017 – 2018) – IMDb: 7.9

aşk dizileri

Ünlü yazar Azra Kohen’in çok okunan serisi Fİ-Çi-Pi üçlemesinden uyarlanarak ortaya çıkan Fi dizisi farklı hayatların ve yaşam tarzlarının ekrana yansıdığı muhteşem bir senaryoya sahip aşk dizisidir. Geçtiğimiz yıllarda internet üzerinden yayınlanan dizinin oyuncu kadrosunda Serenay Sarıkaya, Ozan Güven ve Berrak Tüzünataç gibi ünlü isimler yer almıştır.

Tür: Aşk, Romantik

Fragman


14. Tatlı Hayat (2001 – 2004) – IMDb: 8.4

aşk dizileri

Türk dizi tarihinin en iyi aşk dizilerinde biri olan Tatlı Hayat sinemamızın önde gelen isimlerinden Türkan Şoray ve Haluk Bilginer’in başrolünde yer aldığı bir dizidir. Tatlı Hayat dizisinin konusu ise kuru temizleme işinden çok para kazanan İhsan ve karısı Sevinç’in ekonomik olarak sınıf atlamalarını ve gece kondu mahallesinden ayrılıp Etiler’e yerleşmesiyle başlayan komedi dolu hikayeyi anlatmaktadır. Artık sosyeteden olan Sevinç ve İhsan bu yeni çevreye ayak uydurmaya çalışırken hem birbirlerine olan aşklarını tazeleyecek hem de komedi dolu sahnelere sebep olacaktır.

Tür: Komedi, Aile, Duygusal, Aşk

Fragman   


15. Leyla ile Mecnun (2011 – 2014) – IMDb: 9.1

aşk dizileri

Aykırı yapımlarıyla bilinen absürd komedi ustası Onur Ünlü’nün unutulmaz dizisi Leyla ile Mecnun dizi tarihinin en iyi aşk ve absürd komedi dizisi olmuştur. Başrollerinde Ali Atay, Ahmet Mümtaz Taylan ve Köksal Engür’ün yer aldığı dizide doğduğu gün aileleri tarafından birbirlerine sözlenen Leyla ile Mecnun’un yıllar sonra tekrar tanışmalarını ve aralarında yaşanan büyük aşk hikayesini anlatmaktadır. Dizinin efsane karakterlerin olan İsmail Abi, Erdal Bakkal ve Hırsız Yavuz’da dizi tarihinin sevilen karakterlerinden olmuşlardır.

Tür: Aşk, Komedi, Romantik

Fragman

Önerilen İçerik: Netflix’te Sevgilinizle ya da Eşinizle İzleyebileceğiniz En İyi Aşk Dizileri

Forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Daha çok bu tarz yazılar okumak isterseniz sosyal medya kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"
Schließen

Please allow ads on our site

Please consider supporting us by disabling your ad blocker!