Sozialen Medien

Babil Dizisi Kaç Bölüm Sürecek Kaçıncı Bölümde Final Yapacak Bitecek? – BB

17 Ocak 2020 cuma akşamı Star TV ekranlarında başlayacak olan Babil dizisi kaç bölüm sürecek kaçıncı bölümde final yapıp ekrana veda edecek oldukça merak ediliyor. Babil dizisi nasıl bir reyting sonucu alacak Star TV ekranlarında cuma günleri yayınlanan diziler son yıllarda doğru düzgün reyting alamayıp erken final yaparken Babil dizisinin nasıl bir reyting alacağı erken final yapıp yapmayacağı merak edilen sorular arasında.

Babil dizisi kaç sezon olacakBabil dizisi kaç bölüm sürecek kaçıncı bölümde bitecek?

Elbette diziler yapımcı ve kanal arasında genellikle ilk 6 bölüm ön anlaşma yaparak başlıyor ve dizinin reyting durumuna göre bazen dizinin yayın süreleri uzatılırken bazen de düşük reyting alan diziler erken final yaparak ekran yolculuğunu erken bitiriyor.  Star TV ekranlarında 17 Ocak cuma günü başlayan Babil dizisi de 6 bölümlük ön anlaşma yaparak Star TV ekranlarında yayınlanmaya başladı. Eğer dizinin reytingleri beklenen seviyelerin üstünde çıkarsa 6 bölümlük ön anlaşma önce 15 bölüme daha sonra da 25 bölme çıkarılarak Babil dizisi yayınlanmaya devam edecek. Ancak dizinin reytingleri düşük çıkar ve beklenen seviyenin altında kalırsa büyük ihtimalle 6.bölüm sonunda erken final yaparak ekranlara veda da edebilir.

Babil dizisinin reytingleri nasıl dizi devam eder miBabil dizisinin reytingleri nasıl dizi devam eder mi?

Bu soruya yanıt verebilmek için öncelikle Babil dizisinin 17 Ocak 2020 cuma günü yayınlandıktan sonra reytinglerinin durumuna bakarak daha rahat bir şekilde sizlere analiz edebiliriz. Ancak Babil dizisi özellikle Arka Sokaklar ve Hercai gibi dizilerin gölgesinde kalma ihtimali bulunuyor. Reytingleri çok iyi devam eden Hercai dizisinin ve yıllardır devam eden Arka Sokaklar dizisinin güçlü reytingleri Babil dizisinin düşük reyting almasına neden olabilir. Genellikle ilk bölümler merak edildiği için daha büyük talep görürken asıl reyting sonuçları dizinin ikinci ve 3. Bölümünde ortaya çıkmaya başlıyor.

Babil dizisi kaç bölüm sürecek kaçıncı bölümde bitecekBabil Dizisinin İlk Bölüm Reytingleri: Babil total’de 5.32 reytingle ile 7., AB’de 8.38 ile 1., ABC1’de 7.76 ile 1. oldu. İlk bölümde 5 üzerindeki total reytingler dizi ekibini ve kanalı çok memnun etti. Bakalım ilerleyen bölümlerde nasıl bir reyting gelecek.

Babil dizisinin ilk bölümü net sonuçlar vermese de ilerisi için fikir verecektir ve 24 Ocak 2020 cuma günü yayınlanacak ikinci bölüm ve 31 Ocak 2020 cuma günü yayınlanacak 3. Bölüm sonrasında Babil dizisi ile ilgili reyting sonuçlarının net bir şekilde dizinin geleceği ile ilgili fikir vereceğini şimdiden söyleyebiliriz. Babil dizisi eğer beklenen seviyelerin üzerinde reyting alırsa 6 bölümlük ön anlaşmayı tamamladıktan sonra sezonun sonuna kadar devam edecektir ancak eğer 6 bölümlük ön sözleşme yetersiz reytinglerden dolayı erken finaller sonuçlanırsa dizinin de zaten sonu gelmiş demektir.

Babil dizisi erken final yapar mıBabil dizisi tutuldu mu izlendi mi reytingleri beklentilerin üstünde mi?

Babil dizisinin yeterli reyting oranına ulaşıp ulaşmayacağını ve her bölümünü sonrasında almış olduğu reytingleri sizleri yazarak detaylıca yazmaya çalışacağız. Oyuncu kadrosu oldukça güçlü olan Babil dizisinin tutmaması iyi bir reyting almaması için hiçbir neden görünmüyor. Star TV daha önce de cuma günleri çok iyi diziler ekrana getirmiş örneğin Sevgili Geçmiş gibi bir diziyi yayınlamış ancak dizi beklenen seviyenin altında kalarak ekran yolculuğunu erken final yaparak sonlandırmıştı. Babil dizisinin de her ne kadar oyuncu kadrosu güçlü olsa da eğer izleyici yeteri kadar ilgi göstermez ya da Arka Sokaklar ve Hercai dizisinden seyirci çekemezse büyük ihtimal hayal kırıklığı yaşayarak erken final yapacaktır.

Son yıllarda Halit Ergenç çok fazla dizide rol almadı. Halit Ergenç’in yüzü de biraz soğuk durduğu için dizi tutmayabilir. Babil dizisi düşük reytingler alırsa ben hiç şaşırmam. Ayrıca son dönemde ekrana gelen dizilerden birisi olan Zemheri dizisi çok büyük beklenti olmasına rağmen ancak 4 oranında Total reyting almış ve beklentilerin altında kalmıştı. Babil dizisinin de çok büyük bir beklentiye girmemesini aksi takdirde büyük bir hayal kırıklığı yaşayabileceğini düşünüyorum.

Babil dizisi tutuldu mu izlendi mi reytingleri nasılBabil dizisi erken final yapar mı?

Babil dizisinin daha ilk bölümden erken final yapıp yapmayacağına karar vermek oldukça güç ancak ilerleyen bölümlerde bizi beklentilerin altında reyting alırsa o zaman Babil dizisi erken final yapacak mı neden düşük reytingler aldı neden izlenmedi izleyici dizinin neyini beğenmedi gibi merak edilen soruları da yanıtlar arayabiliriz. Görünüşte Babil dizisi ile ilgili herhangi bir sıkıntı veya düşük reyting almasını gerektirecek bir durum yok sadece Hercai ve Arka Sokaklar gibi uzun zamandır devam eden diziler ile TRT ekranlarında yayınlanan Payitaht Abdülhamid gibi önemli bir dizi Babil dizisinin yüksek reyting kalmasını engelleyebilir.

Babil dizisi ile ilgili siz de yorum ve görüşlerinizi aşağıya yazarak bizi tutulur mu izlenir mi yeterli reyting alabilir mi yoksa erken final yaparak ekrana veda mı eder bu konular hakkındaki yorum ve görüşlerinizi sizler de yazabilirsiniz şimdiden teşekkür eder iyi seyirler dileriz.

Daha çok bu tarz yazılar okumak isterseniz sosyal medya kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"
Schließen

Please allow ads on our site

Please consider supporting us by disabling your ad blocker!