Sozialen Medien

#Bermuda Şeytan Üçgeninin 5 Sırrı

Bermuda Şeytan Üçgeninin 5 Sırrı

Bermuda Şeytan Üçgeni

Onlarca gemi ve uçağın okyanusun ortasında birden yok olması ve bir daha iz bulunamaması bu efsaneleri destekler niteliktedir. Ama işin aslı nedir? Tonlarca ağırlığındaki gemi ve uçaklar nasıl birden yok olabilmektedir? Aslında insanlığın cahil zamanlarında bu gibi şeylere doğaüstü güçler sebebiyle damgası vurmak basitti. Ama günümüzde gelinen teknolojik nokta ve bilimin gelişmesi bu gibi basit yakıştırmaları kabullenmiyor. Bermuda’da olan şey ne olabilir? Aslında bunun sadece tek bir açıklaması yok, birden fazla açıklamayla konuya açıklık getirebilir.


Bermuda Şeytan Üçgeninin Bilinmeyenleri

1. Gulf Stream Akıntıları

Bermuda şeytan üçgeni denilen alanda oldukça etkili olan bu akıntılar oldukça kuvvetlidir. Bu akıntının özelliği üzerinde geçen gemileri kısa sürede yutmasıdır.

gulf stream akıntısı


2. Pusulalar

Dünyanın manyetik kuzeyiyle coğrafi kuzeyi aynı değildir. Pusulanın bazı bölgelerde farklı bir şekilde göstermesi gemicilerin yönlerini şaşırmasına neden olabilir. Okyanus içinde zikzak çizen gemi yönünü kaybettiği dengesini kaybedebilir ya da yakıtının bitmesi dolayı akıntıya kapılıp batabilir.

bermuda-seytan-ucgeni-pusula.jpg


3. Coğrafya

Bu bölgede bir birine benzer irili ufaklı binlerce ada vardır. Şimdiki gibi teknolojik cihazlar olmadığı için o dönemlerde pusulalarla ve tecrübeli kaptanlarla yolculuk yapılırdı. Bu bölgede yol tahini yapmak oldukça zor oluyordu.

bermuda-seytan-ucgeni-cografya.jpg


4. Hava Koşulları

Bu zamana kadar en büyük kasırgaların hortumların yaşandığı bir bölge içinde yer alan şeytan üçgeninde yaşanılan bu kazaların nedeni olumsuz hava koşulları olabilir. Ayrıca bölgede etkili olan Gulf Stream güçlü akıntılarıyla birleşen kasırgalar bir uçağı yutabilecek cinstendir.

bermuda-seytan-ucgeni-001.jpg


5. Metan Gazı

Üçgen bölgesinde Altan sızan metan gazı, üzerinde bulunan havanın ve suyun yoğunluğunu değiştiriyor. Metan gazının en önemli özelliği kaldırma kuvvetini sıfırlayarak nesneleri okyanusun en dibine çeker. Bakıldığı zaman bilim adamlarının Bermuda Üçgeni hakkında bilimsel açıklama getirdiği sağlam kanıttır.

bermuda-seytan-ucgeni-metan-gazi.jpg

Önerilen İçerik: Tac Mahal Hakkında 10 Enteresan Bilgi

NeOldu.com

Daha çok bu tarz yazılar okumak isterseniz sosyal medya kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Dizi || Film izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Kaynak

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"