Wissenschaft

Bilim ve Teknolojide Kız Çocuklar (Girls Can STEM) projesi

Uçan Süpürge Kadın İletişim ve Araştırma Derneği ve Amerika Birleşik Devletleri Ankara Büyükelçiliği ortaklığında yürütülen “Bilim ve Teknolojide Kız Çocuklar” (Girls Can STEM) projesi endüstriyelleşmiş toplumlarda cinsiyetlendirilmiş olan bilim ve teknoloji alanlarında eşitsizliği ortadan kaldırmayı ve özellikle kız çocukları pozitif bilimlere yönlendirmeyi, bilim ve teknoloji alanlarında üretim yapmaları için onları teşvik etmeyi, yenilikçi düşünmeye sevk etmeyi ve sorgulayıcı araştırmaya dayalı bir öğrenim hayatı için ilk adımları atmayı amaçlamaktadır.

Proje kapsamında Ankara, Kırşehir, Yozgat, Niğde ve Sivas illerinde belirlenen okullarda eğitim ve atölye çalışmaları düzenlenecektir.

7. Sınıf öğrencilerine yönelik olan proje kapsamında, kadın ve erkek rollerine dair kalıplaşmış yargıların yıkılmasına yardımcı olmak, erken yaşta çocukların ufuklarını açmak ve onları pozitif bilimlere yönlendirmek amacıyla eğitimler düzenlenmesi planlanmıştır. Ayrıca, kız çocukların meslek edinirken göz önünde bulundurdukları seçeneklerin çeşitlenmesi gayesiyle, bilim ve teknoloji alanında çığır açmış örnek bilim insanlarıyla çocukları buluşturmak, projenin önemli adımlarından birini oluşturmaktadır. Projemiz, bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik alanlarında teknik bilgi ve beceriler veren, öğrencileri gerçek hayata hazırlayan, modern iş hayatının gereksinimlerine ve becerilerine öncelik veren bir eğitim yaklaşımı hedeflemektedir.

Projenin fiili olarak saha çalışması 23 Nisan itibariyle başlayacak.

Daha fazla bilgi için:

Facebook: facebook.com/pg/bilimveteknolojidekizcocuklar/

Twitter: @kizcocuklar

Instagram: @bilimveteknolojidekizcocuklar


Daha çok bilim makalesi okumak isterseniz bilim kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"
Schließen

Please allow ads on our site

Please consider supporting us by disabling your ad blocker!