Wissenschaft

Bilimsel Bilginizi Genişletme İçin En İyi Web Siteleri

Bilimsel Bilim için En İyi Web Siteleri :

Bilimsel bilime olan susuzluğunuz varsa, susuzluğunu gidermek için kullanılabilecek birçok web sitesi var. Bilimsel keşifler ile ilgili haberlerden, fen bilgisi öğretimi için kaynaklara, web’de bir çok bilimsel bilim bulabilirsiniz.

Proceedings of the National Academy of Sciences (PNAS) of the USA

PNAS, biyolojik, fiziksel ve sosyal bilimleri kapsayan ileri düzey araştırma raporları, yorumlar, incelemeler, perspektifler, kolokyum kağıtları ve Akademi’nin eylemlerini yayınlar. Site, PNAS’ta 1990’a kadar olan tüm makalelerin tam metnini, şekillerini, tablolarını, denklemlerini ve referanslarını içermektedir.

PNAS, haftalık olarak baskıda abonelikle ve PNAS Erken Baskı’da yayınlanan sürümden önce günlük olarak çevrimiçi olarak kullanılabilir. Yalnızca çevrimiçi Erken Sürüm biçiminde olan kişiler için bu, 215 ABD Doları / yıl tutarındadır. Aboneliğe dahil olanlar ve daha fazla abonelik oranları hakkında daha fazla bilgi için, onların Hakkında sayfasına ve oranları sayfasına bakın. Abone olmak istemiyorsanız, içindekiler, özetler, tam metin araması ve 6 aydan daha eski olan tüm içeriklere ücretsiz olarak ve kayıt olmadan erişebilirsiniz.

Ayrıca, National Academy of Sciences web sitesine bakın.

PNAS
PNAS

American Association for the Advancement of Science (AAAS)

Amerikan Bilimin Gelişimi Derneği veya “Triple A-S”, tüm insanların yararına dünya çapında bilim, mühendislik ve yeniliğin geliştirilmesine adanmış uluslararası, profesyonel, kar amacı gütmeyen bir organizasyondur.

Amaçları, bilim insanları, mühendisler ve halk arasında iletişimi geliştirmek, bilim ve teknoloji işgücünü güçlendirmek ve çeşitlendirmek, bilimin bütünlüğünü ve kullanımını bütünleştirmek ve savunmak ve bilim ve teknolojideki eğitimi teşvik etmek.

AAAS, Science dergisinin yanı sıra birçok bilimsel bülten, kitap ve rapor yayınlar. Bilim, tahmini bir milyon okuyucuya sahip.

K-12 çocuklarını yetiştirmek için dersler ve araçlar ScienceNetLinks sitelerinde bulunabilir.

AAAS
AAAS

ScienceStage.com

ScienceStage.com, Bilimsel Bilim ve araştırmaların ileri öğretimi için çevrimiçi bir portaldır. Bilimsel Bilimlerin sunumu ve aktarımı için sanal bir konferans salonu, konferans salonu, laboratuvar, kütüphane ve bir buluşma yeri sağlarlar.

Bu site, bilim insanlarının, öğretim görevlilerinin, akademisyenlerin, öğrencilerin ve her türden uygulayıcının ses ve video akışı, metin belgeleri ve sohbet, e-posta ve blog gibi klasik topluluk işlevlerini kullanarak bilimsel bilgi sunmalarını ve paylaşmalarını sağlar.

ScienceStage
ScienceStage

ScienceDaily

ScienceDaily, web’deki en popüler bilim haber sitelerinden biridir ve bilimsel haberleri ve en son bilimsel keşifleri kesmeyi kapsar. Abonelik ücreti olmadan 65.000’den fazla araştırma makalesi, 15.000 resim, 2.500 ansiklopedi girişi, 1.500 kitap incelemesi ve yüzlerce eğitim videosuna ücretsiz erişebilirsiniz.

Astrofizikten zoolojiye kadar hemen hemen her bilim alanındaki keşifleri kapsayan son dakika haberi ve makaleleri haftanın yedi günü, günde birkaç kez güncellenmektedir. Dünyanın önde gelen üniversiteleri ve araştırma kuruluşları, bilim adamlarının bulgularını daha geniş bir kitleye yaymak ve en iyi bilim haberlerini sergilemek için ScienceDaily’i kullanıyor.

Önemli bilimsel keşiflerin bildirimlerini almak için ScienceDaily’ın e-posta bültenine ve / veya RSS beslemelerine kaydolabilirsiniz.

ScienceDaily
ScienceDaily

Science News

Science News, bilimin tüm alanlarıyla ilgili kısa, doğru, zamanında makaleler yayınlayan ve önemli ve gelişmekte olan bilimsel araştırmaları kapsayan ödüllü bir haber dergisidir.

Science News’a basılı, çevrimiçi dijital formatta ve Kindle ve iPad’de abone olabilirsiniz. Ayrıca, Audible.com’da sesli olarak 1 aylık abonelik veya 12 aylık abonelikle dağıtılır. Satın alabileceğiniz tek sayıları bulmak için Audible sitesinde Science News de arayabilirsiniz.

Science News
Science News

New York Times Science News

New York Times, çevre, uzay ve evren hakkındaki güncel bilimsel olayları kapsayan özel bir Bilimsel Bilim sayfasına sahiptir.

New York Times Science News
New York Times Science News

NOVA

NOVA, televizyonda en çok izlenen belgesel dizisi ve televizyonda en yüksek puan alan bilim dizisidir ve bazı defalar birçok büyük televizyon ödülü kazandı. “İlginç soruları keşfeden meraklı insanlar” için bir bilim gösterisi.

Her şov, kesintisiz, saatlik bir programda izleyicilere büyük ilgi gösterdiği gösterilen tek bir konuyu kapsar. Konu hakkında daha fazla bilgi için hala açsanız, her gösterinin makaleleri, röportajları, kişisel yazıları, slayt gösterilerini, 360 ° panoramaları ve etkileşimli özellikleri sunan bir web sitesi vardır.

NOVA
NOVA

HowStuffWorks

HowStuffWorks, doğal dünyanın nasıl çalıştığını, ayrıca mühendislik, uzay, askeri teknoloji ve fizik konularındaki konuları keşfedebilmenizi sağlayan binlerce konu hakkında açıklamalar sunar.

En yeni makalelerle ilgili günlük bildirimleri RSS beslemeleri aracılığıyla alabilir, ayrıca belirli konulardaki makaleler hakkında bilgi edinebilirsiniz. HowStuffWorks bir iPad uygulaması, bir iPhone uygulaması ve bir Android uygulaması olarak da mevcuttur.

HowStuffWorks
HowStuffWorks

National Public Radio (NPR)

Ulusal Halk Radyosu (NPR) haberleri, bilgileri ve müzikleri oluşturur ve yaklaşık bin bağımsız istasyondan oluşan bir ağa dağıtır. Web sitelerinde, çevre, enerji, uzay, teknoloji ve araştırma haberleri gibi birçok konu hakkında bilimsel haber ve bilgiler içeren özel bir bilim sayfası vardır.

MP3 formatında indirebileceğiniz en son sağlık ve bilim haberlerini kapsayan podcast’lerden haberdar olmak için kendi fen bilgisi podcast RSS beslemelerine abone olun. Ayrıca çeşitli konular, müzik, kişilik ve diğer NPR programlarından oluşan kendi özel podcast‚inizi de oluşturabilirsiniz.

Android, iPhone ve iPad için uygulamalar indirerek haberdar olun, telefonunuzdaki veya tabletinizdeki tarayıcıdaki bir mobil siteye erişin. Twitter‚da NPR izleyin ve Facebook‘ta NPR hayranı olun.

National Public Radio (NPR)
National Public Radio (NPR)

Public Library of Science (PLoS)

Halk Bilim Kütüphanesi (PLoS), bilim insanlarının ve hekimlerin en önemli çalışmalarını yayınlayabilecekleri yüksek kaliteli, yüksek profilli bilimsel ve tıbbi dergilerin kar amacı gütmeyen bir yayıncısıdır. Araştırmanın paylaşılması ilerlemeyi teşvik ettiğinden, dergiler halka açık erişim modeli kapsamında halka ücretsiz olarak erişime açıktır.

Dergiler okunabilir, indirilebilir, kopyalanabilir, dağıtılabilir ve kullanılabilir (Creative Commons Attribution License tarafından belirtilen şekilde).

PLoS ayrıca, PLoS’da neler olup bittiğine dair içeriden bir kişinin görüşünü sağlayan bir blog yayınlar.

Public Library of Science (PLoS)
Public Library of Science (PLoS)

BioMed Central

BioMed Central 241 hakemli, açık erişim dergisinin bilim, teknoloji ve tıp (STM) yayıncısıdır. BioMed Central tarafından yayınlanan orijinal araştırma makaleleri, yayınlandıktan hemen sonra halka çevrimiçi olarak ücretsiz ve kalıcı olarak erişilebilirdir.

BioMed Central
BioMed Central

Science.gov

Science.gov, 55’ten fazla bilimsel veri tabanını ve 200 milyon sayfa devlet bilimi bilgi ve araştırma sonuçlarını tek bir sorgu kullanarak arama imkanı sunar. 13 federal kuruluştan 17 bilimsel ve teknik kuruluş, Science.gov’un içeriğine katkıda bulunur.

Site aynı zamanda 2100’den fazla diğer bilimsel web sitesine açılan bir kapıdır. Arama terimlerinizle ilgili Wikipedia ve Eureka News sonuçları arama sonuçlarına dahil edilmiştir.

Science.gov’daki yeni mevcut bilgilerle ilgili belirli ilgi alanlarındaki güncellemeleri otomatik olarak almak istiyorsanız, ALERTS özelliği için kaydolabilirsiniz. Siteyi Twitter‚da da takip edebilirsiniz. Science.gov uygulamasını mobil cihazınızda görüntülemek için m.science.gov mobil sitesini ziyaret edin.

Science.gov
Science.gov

National Geographic – Science and Space

National Geographic, hibe programları ve kamu projeleri yoluyla keşif ve keşif ve çığır açan bilimsel saha çalışmalarını ve kritik keşifleri desteklemektedir. Bilim ve Uzay sitesi, arkeoloji, teknoloji, uzay, tarih öncesi dünya, Dünya, sağlık ve insan vücudunda konuları kapsar.

National Geographic – Science and Space
National Geographic – Science and Space

Understanding Science

Understanding Science web sitesi, bilimin ne olduğunu ve gerçekten nasıl çalıştığını doğru şekilde iletmeyi amaçlayan eğlenceli ve ücretsiz bir kaynaktır. “Tüm bilimin temelini oluşturan genel ilkelere, yöntemlere ve motivasyonlara içeriden bir bakış” sağlar.

K-16 öğretmenleri için kaynak ve stratejiler sunarlar, böylece bilimsel anlayışlarını geliştirebilirler ve bilimin doğasını bilimsel öğretilerinde pekiştirebilirler.

Web sitesi ayrıca öğrencilerin ve halkın bilimin doğasını tam olarak anlamalarını sağlayan bilgilendirici bir referans sağlar.

Understanding Science
Understanding Science

Science News for Kids

Çocuklar İçin Bilim Haberleri, 2003’te Science News dergisini de yayınlayan Bilim ve Toplum Derneği (SSP) tarafından başlatılan bir web sitesidir. Derginin genç bir basımı ve refakatçisi olmak, çocukları bilimi ve insanın ilerlemesinde oynadığı hayati rolü anlamak ve takdir etmek için bilgilendirmek, eğitmek ve ilham vermek içindir.

Çocuklar, her hafta yayınlanan her Bilim Haberinde yayınlanan makalenin başlığını, özetini ve URL’sini listeleyen SNK E-Blaste posta bültenine kaydolarak bilim haberlerindeki son gelişmelerden haberdar olabilirler.

Science News for Kids
Science News for Kids

Science Made Simple

Çocuklar sorular sorarak öğrenirler. Bazı sorular, ebeveyn veya öğretmen olarak, bazılarına cevap vermeyecek, bazılarına cevap verebilecek. Science Made Simple web sitesi bu soruları cevaplamanıza yardımcı olabilir.

İndirilebilir PDF dosyalarının 10 sayısı için $ 11.95 tutarında bir bülten sunarlar ve risksiz deneyebilirsiniz. İlk sayıdan memnun değilseniz, paranızı iade edecektir.

Bülten, 5 ila 13 yaş arası çocuklar için tasarlanmıştır ve farklı zorluk ve derinlik seviyelerinde yazılmış birkaç farklı bölüme sahiptir. Her konu, çocukların etraflarındaki dünya hakkında sorabilecekleri bir soru ile başlar.

Bülten, küçük çocuklar için kolay bir bölümle devam eder ve ardından soruyu cevaplamak için gereken temel bilim hakkında genel bir tartışma yapılır.

Daha ileri eğitim için ilgili bilim konuları hakkında daha ayrıntılı bilgi de eklenmiştir. Bültendeki temel bilim kavramları, içerilen eğlenceli, güvenli, çocuklarla test edilmiş projeler kullanılarak pekiştirilebilir.

Science Made Simple
Science Made Simple

Cool Science

Cool Science, Howard Hughes Tıp Enstitüsü (HHMI) tarafından her yaştan insan için bilimsel bilgi sağlayan bir web sitesidir. Ders planları ve detaylı müfredattan öğreticilere, animasyonlara ve laboratuar alıştırmalarına kadar eğitimciler için bir kaynak veritabanı var.

Eğitimciler, yeni kaynaklar hakkında hazır olduklarında güncel kalmak için Eğitim Kaynağı Bulucu RSS beslemesine abone olabilirler.

Ayrıca, sitenin meraklı çocukların olabilecek sorulara cevaplarını kendi başlarına keşfetmelerini sağlayan bir bölümü de var.

Sitenin Biyointeraktif bölümü fen bilgisi öğretmenleri ve öğrenciler için ücretsiz kaynaklar sağlamaktadır.

Tıp, insan biyolojisi, hayvanlar, biyokimya, mikrobiyoloji, genetik veya evrim hakkında sorularınız varsa, Bir Bilim İnsanına Soru bölümü, sorularınızı cevaplandırmak için sizi HHMI ile bağlantılı ülkedeki en iyi bilim insanlarıyla birleştirir.

Cool Science
Cool Science

Union of Concerned Scientists (UCS)

Endişeli Bilimciler Birliği (UCS), çevrenin iyileştirilmesi ve dünyayı daha güvenli bir yer haline getirmek için çalışan 400.000’den fazla vatandaşın ve bilim insanının bilim temelli, kar amacı gütmeyen bir ittifakıdır. UCS üyeleri arasında ebeveynler ve iş adamları, öğretmenler ve öğrenciler ile birçok bilim insanı vardır.

Bağımsız bilimsel araştırma ve vatandaş eylemiyle, geleceğimizi ve gezegenimizin geleceğini korumak için yenilikçi, pratik çözümler geliştirmek için çalışırlar.

Haberler, etkinlik bilgileri ve acil eylem uyarıları hakkında güncellemeler almak için ücretsiz e-posta güncellemeleri almak üzere kaydolabilirsiniz. Şehrinizi, eyaletinizi ve posta kodunuzu sağlamak, topluluğunuza özgü bilgileri almanızı sağlar.

E-posta yoluyla güncellemeler almak istemiyorsanız, RSS beslemelerine abone olabilirsiniz. Vergiden düşülebilir bir ücret karşılığında, UCS‚ye bilim tabanlı çözümlerin geliştirilmesinde yardımcı olmak için katılabilirsiniz.

Union of Concerned Scientists (UCS)
Union of Concerned Scientists (UCS)

Professional Scientific Organizations

Daha önce bahsedilen Amerikan Bilim İlerleme Derneği’ne (AAAS) ek olarak, bilimsel mesleki ve eğitimsel gelişime adanmış başka meslek kuruluşları da vardır.

Association for Computing Machinery (ACM)
Association for Computing Machinery (ACM)

UCSF Osher Mini Medical School for the Public

UCSF Osher Mini Tıp Okulu, UCSF’nin Osher Bütünleştirici Tıp Merkezi tarafından, sağlık ve sağlık bilimleri hakkında doğrudan UCSF fakülte üyeleri ve diğer ulusal olarak tanınan uzmanlardan bilgi almanızı sağlayan ücretsiz bir dizi programdır.

UCSF Osher Mini Medical School for the Public
UCSF Osher Mini Medical School for the Public

College and University Lectures, Publications, Podcasts, and Online Courses

Aşağıdaki siteler konferanslar, yayınlar, podcast’ler ve hatta bazı önde gelen üniversitelerden ve kolejlerden ücretsiz çevrimiçi kolej kursları sunmaktadır.

  • Cornell University Library – arXiv.org e-Print archive – Fizik, Matematik, Bilgisayar Bilimi, Nicel Biyoloji, Nicel Finans ve İstatistik bölümlerinde bulunan 774.879 e-print’e açık erişim
  • Princeton University – Archived Lectures – Geçmiş derslerin akış videoları
  • Princeton University – Podcasts – Princeton Üniversitesi’nde düzenlenen halka açık konferansların ve etkinliklerin kayıtları
  • HarvardScience – Harvard Üniversitesi’nin çeşitli okullarda, bölümlerde, enstitülerde ve hastanelerde bilim ile ilgili tüm konulara ayrılmış Harvard Haber ve Halkla İlişkiler Ofisinin çevrimiçi yayınlanması
  • ClassX –Stanford Üniversitesi’nden Etkileşimli Anlatım Akışı
  • Virtual Professors – Ücretsiz Çevrimiçi Üniversite Dersleri – En ilginç ücretsiz çevrimiçi üniversite kursları ve en iyi üniversite profesörlerinden ve endüstri uzmanlarından dersler
ClassX
ClassX

National Technical Reports Library (NTRL)

NTRL V3.0, son 75 yılda Federal Hükümet tarafından üretilen dünyanın en büyük bilimsel ve teknik bilgi havuzlarından birine erişim sağlayan ABD Ticaret Bakanlığı’nın bir ajansı olan Ulusal Teknik Bilgi Servisi (NTIS) tarafından oluşturulmuştur. .

NTIS’in misyonu, bilimsel, teknik ve mühendislik bilgilerini toplayarak ve yayarak Amerikan inovasyonunu ve ekonomik büyümesini teşvik etmektir. Uygun olmayan bir federal kurum olarak, NTIS maliyet geri kazanımı esasına göre faaliyet gösterir.

NTRL V3.0, Federal Science Repository Service (FSRS) tarafından açık kaynaklı Fedora / SOLR mimarisine dayanan IP onaylı, abonelik tabanlı bir platform olarak geliştirilmiştir. 700.000’den fazla dijitalleştirilmiş tam metin teknik raporla 2.2 milyondan fazla başlığa erişim sağlar. Haftalık güncellemeler ile bu sayılar yeni içerikler elde edildikçe ve mevcut bibliyografik içerikler sayısallaştırıldıkça sürekli artar.

NTRL V3.0’ın içeriği 39 ana konu kategorisi ve 375 alt kategori tarafından düzenlenmiştir. NTRL V3.0’a abone olanlar arasında büyük yerli ve uluslararası üniversiteler, federal kurumlar, işletmeler ve kütüphane topluluğu bulunmaktadır.

NTRL V3.0 Bülteni, konu veya temaya göre NTRL V3.0 içeriğinin bir anlık görüntüsünü sağlamak için aylık olarak yayınlanan ücretsiz bir dijital yayındır. NTRL V3.0’a eklenen yeni içeriklerden haberdar olmak için bugün ücretsiz aboneliğinize kaydolun.

National Technical Reports Library (NTRL)
National Technical Reports Library (NTRL)

Fen eğitimi ve kaynakları için favori web siteleriniz varsa, bize bildirin.

Daha çok bilim makalesi okumak isterseniz lütfen Bilim kategorimizi ziyaret edin. Ayrıca forum sitemizede üye olursanız mutlu oluruz : )

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"
Schließen

Please allow ads on our site

Please consider supporting us by disabling your ad blocker!