Allgemeines

#Bitcoin’in (BTC) Zcash ve Monero’dan Öğrenecekleri Var

Inhaltsverzeichnis

Bitcoin’in (BTC) Zcash ve Monero’dan Öğrenecekleri Var

Birçok kripto para birimi kullanıcısı için, gizlilik yüksek bir öncelik olmaya devam etmektedir. Bitcoin gibi popüler kripto para birimleri, kullanıcıların sadece daha güvenli bir ‘para’ formundan faydalanmalarını sağlamakla kalmaz; aynı zamanda sansür direnci de olurlar. Yine de son birkaç yıl içinde Monero ve Zcash gibi gizlilik merkezli kripto paraların yarattığı cazibenin, Bitcoin kullanıcı tabanında bile teknolojik yenilikleri  etkileyebileceği gözlendi.

Son zamanlarda yapılan bir tartışmada, popüler Bitcoin savunucusu Andreas Antonopoulos, mahremiyetin kripto para birimlerindeki önemini vurguladı ve şu anda Monero gibi gizlilik paralarında bulunan teknolojik yeniliklerin, Bitcoin için bir gizlilik katmanı haline gelip gelemeyeceği hakkında konuştu. Antonopoulos, Monero’daki gizlilik özelliklerinin Bitcoin’e kıyasla çok daha karmaşık olduğunu belirtti.

  #Şöhreti 132 Yıl Öncesine Dayanan Pomeranian Boo Irkı Hakkında Bilmeniz Gerekenler #SosyalMedya #Tv #BB

“Monero, eşsiz bir anonimlik sunmak için çok güçlü gizlilik teknolojilerinin bir kombinasyonunu kullanan, ayrı bir blok zincir ve kripto para birimidir.”

Carnegie Mellon Üniversitesi tarafından popüler gizlilik koin’lerinin özelliklerini analiz eden bir rapor, tüm gizlilik protokollerinin ve kullanıcı tabanlarının eşit olmadığını belirtti. Monero örneğinde, araştırmacı gizlilik protokollerinin son derece sağlam olduğunu ancak Zcash söz konusu olduğunda, kullanıcı tabanının kendilerine sağlanan özelliklerden yararlanmaya devam etmediğini tespit etti.

“Kriptografik olarak Zcash çok iyi kurulmuş olmasına rağmen, kullanıcılar korumalı havuzdan tam olarak yararlanamayacak şekilde davranıyor ve bu da onları izlenebilir hale getiriyor.”

Antonopoulos, Monero’da geliştirilen ve Bitcoin ekosistemine önümüzdeki yıllarda önemli ölçüde fayda sağlayabilecek protokollerin nasıl bir etkisi olabileceği hakkında konuştu.

  #Bitcoin Dolandırıcıları Türk YouTube Kanalını Ele Geçirdi

“Monero çeşitli şekillerde yardımcı oluyor. Protokolün geliştirilmesine yardımcı olacak. Yeni gizlilik teknolojilerinin geliştirilmesine yardımcı olmakla birlikte; nispeten hızlı, sorunsuz ve ucuz bir şekilde alım satım yapılabilen bir kripto para.”

Yazar Hakkında

.

Türkan Babacan

Türkan Babacanhttps://www.coinkolik.com

Uzun yıllardır İngilizce dilinde çevirmenlik, tercümanlık, bakanlıklarda proje danışmanlıkları yapan Türkan, aynı zamanda iyi düzeyde İspanyolca da bilmektedir. Şimdilerde hukuk eğitimi görmekle beraber, çok yönlü olmayı sevmekte, bir süredir kripto para birimi alanında çeviri ve haberler üzerine uzmanlaşmaya çalışmaktadır. Bu disiplinleri birleştirerek bilişim hukuku üzerine bir yüksek lisans eğitimi hedeflemektedir.

Kaynak

Daha çok bu tarz yazılar okumak isterseniz Genel kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Dizi || Film izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"