Sozialen Medien

Black Widow: Taskmaster kimdir?

Black Widow filminde karşılaşacağımız Taskmaster karakteri kimdir? 80’li yıllardan bu yana Marvel çizgi romanlarında yer alan karakterin güçleri neler?

Marvel hayranları tarafından yıllardır beklenen film için artık oldukça az bir süre kaldı. Avengers ekibinin orijinal üyelerinden olan Black Widow, kendi filmine kavuşuyor. Marvel, 1 Mayıs 2020 tarihinde vizyona girecek film için ilk teaser trailerı paylaştı. Scarlett Johansson’u muhtemelen son kez Natasha Romanoff rolünde izleyeceğimiz film, birçok yeni karakteri de evrene dahil edecek.

Black Widow fragmanında yer alan 5 detayı bu yazımızda inceledik.

Black Widow filminin MCU ile tanıştıracağı yeni karakterlerden biri de Taskmaster. Marvel çizgi romanlarının çok da popüler olmayan karakterlerinden olan bu isim, filmin ana kötüsü olarak karşımıza çıkacak. Peki Black Widow ve mini bir Avengers olarak isimlendirilebilecek ekibine zorlu anlar yaşatacak olan Taskmaster kim?

Taskmaster kimdir?

Taskmaster, paralı askerler söz konusu olduğunda Marvel evreninin en korkulan isimlerinden biri. Bunun en büyük nedenlerinden biri, sahip olduğu fotografik hafıza ve refleks sayesinde gördüğü herkesin dövüş stilini birebir taklit edebiliyor oluşu. Kısa bir süreliğine suç dünyasının içerisinde yer alan karakter, hikayelerde çoğu zaman diğer kötüleri savaş konusunda eğiten bir isim olarak karşımıza çıktı. Bir paralı asker olan Taskmaster, ücreti karşılandığı sürece HYDRA ya da SHIELD fark etmeksizin herkes için çalışabilir. Kendisi diğer birçok Marvel kötüsü gibi insanlığı yok etmek ya da büyük bir planı harekete geçirmek gibi amaçlara sahip olmasa da, ahlaki yargılarının kazancının ve kariyerinin önüne geçmesine izin vermeyen bir karakter.

Taskmaster’ın güçleri neler?

Kendisine süper asker serumunun ufak bir kısmı enjekte edilen Taskmaster, bu sayede hafızasının tüm potansiyelini kullanabilir hale geliyor. Yani kendisinin fotografik refleksleri bulunuyor. Karşılaştığı herkesin hareketlerini ve dövüş stilini birebir olarak taklit edebileceği gibi, rakibinin sıradaki hamlesini de mükemmele yakın bir şekilde ön görme şansı var. Bu da kendisini Marvel evreninin dövüş sanatlarında uzman olan Daredevil ya da Shang-Chi ya da keskin nişancılığıyla ünlü Hawkeye ve Bullseye gibi kahramanların en zorlu rakiplerinden biri haline getiriyor. Taskmaster, aynı zamanda yanında oldukça zengin bir cephanelik de bulunduruyor. Captain America’nın kalkanına benzer bir kalkan taşıyan karakterin bir de kılıcı var.

Taskmaster’ın bu güçleri kendisinin yalnızca korkulan bir rakip değil, aynı zamanda ünlü bir dövüş eğitmeni olmasını da sağlıyor. Karakterin çoğu hikayede diğer kişileri eğiterek hayatını sürdürdüğüne şahit oluyoruz.

Taskmaster’ın yeteneklerinin kısıtlandığı zamanlar da var. Örneğin; Deadpool gibi dövüş tarzı tamamen kaotik ve ön görülemez rakiplerle karşılaştığında zorluk yaşıyor. Aynı zamanda sahip olduğu fotografik hafıza, yeni bilgileri eskilerin üzerine yazdığından geçmişi ve ailesi hakkında çok az şey biliyor.

Taskmaster’ın geçmişi

Taskmaster karakteri ilk olarak 1980’li yıllarda yayınlanan The Avengers #195 çizgi romanında cameo olarak yer aldı. Bu dönemde yer alan erken dönem hikayeler ile karaktere temel bir geçmiş hikayesi yaratıldı. Bu hikayeler aynı zamanda Taskmaster’ın Captain America ya da Iron Man gibi Avengers üyeleriyle birebir dövüşlerde galip çıkabilecek kadar ciddi bir rakip olduğunu da gösterdi. Fakat kendisi Avengers’ın yeni üyelerine karşı her zaman zorluk çekti.

Taskmaster, Marvel çizgi romanlarında bu zamana kadar hem bir kötü hem de bir anti-kahraman olarak birçok hikayede yer aldı. Karakter, zaman geçtikçe yalnızca kazancını önemseyen ve çoğunlukla SHIELD ya da ABD hükümeti için çalışan bir paralı asker kimliğine evrildi. Aldığı görevler, Taskmaster’ın Daredevil ve Spider-Man gibi kahramanlarla karşı karşıya gelmesine neden oldu. Taskmaster, Civil War esnasında Iron Man’in tarafına katılarak yeni jenerasyon kahramanlara dövüş eğitmenliği de yaptı.

Taskmaster karakterinin detaylı geçmişi ise Taskmaster: Unthinkable isimli mini seride açıklandı. Gerçek ismi Tony Masters olan karakter, bir zamanlar SHIELD’ın gizlice süper asker serumu üretmeye çalışan Nazi subayını ortadan kaldırması için görevlendirdiği bir ajandı. Görev esnasında bu serumu kendisine enjekte eden Masters, fotografik hafıza kazanmasının karşılığında geçmişini hatırlayamaz hale geldi.

Çizgi romanların dışında Taskmaster

Taskmaster, televizyon ekranlarında Avengers Assemble ve Ultimate Spider-Man gibi birden çok dizide yer aldı. Karakter, aynı zamanda Steven Blum’un sesiyle Marvel vs. Capcom 3, Marvel Heroes ve LEGO Marvel Super Heroes gibi video oyunlarında da kendisine yer buldu.

Taskmaster karakteri çizgi romanlar dışındaki en büyük rolünü ise geçtiğimiz yıl PlayStation için piyasaya sürülen Marvel’s Spider-Man isimli video oyununda aldı. Bu oyunda Brian Bloom tarafından seslendirilen karakter, Spider-Man’i zorlu mücadelelere sokarak onun dövüş yeteneklerini gözlemledi. Taskmaster, Spider-Man tarafından alt edildikten sonra onu aralarında görmek isteyen ve bunun için bir teste tabi tutan gizemli bir grup tarafından kiralandığını söyledi. Taskmaster, Square Enix tarafından geliştirilen ve Spider-Man oyunu ile aynı evrende bulunma ihtimali olan Marvel’s Avengers isimli video oyununda da karşımıza çıkacak.

Daha çok bu tarz yazılar okumak isterseniz sosyal medya kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"
Schließen

Please allow ads on our site

Please consider supporting us by disabling your ad blocker!