Borsalardaki Bitcoin (BTC) Bakiyesi, Son 13 Ayın En Düşük Seviyesinde

27 Haziran’da, Bitcoin çoğu borsada 8.800 dolara düştü. Ayılar 9.000 dolar seviyesini kırdı ancak boğalar Bitcoin’i tekrar 9.000 doların üzerine itiyor.

BTC/USD Grafiği. Kaynak: TradingView

Bitcoin şu anda 12 ve 26-EMA’ların altında bir günlük düşüş trendi altında; 9,145 dolardan işlem görüyor. Ek olarak, EMA’lar 25 Haziran’da düşüş gösterdi.

Bitcoin Bakiyesi 13 Ayın En Düşük Seviyesine Ulaştı

Glassnode tarafından yayınlanan bir rapora göre, borsalardaki Bitcoin sayısı bugün 13 ayın en düşük seviyesine düştü. Mart 2020’den beri, fiyatın iyileşmesine rağmen Bitcoin’ler borsalardan kaçıyor. Bu ise yatırımcıların Bitcoin sahibi olmaya istekli olduklarını gösteriyor. Görünüşe göre çoğu yatırımcı, Bitcoin ticareti veya satışı yapmakla ilgilenmiyor.

  #En İyi Psikolojik Filmler - İzleyicilerden Tam Not Almış 30 Film Önerisi #SosyalMedya #Tv #BB

Bu uzun vadeli metrik, Bitcoin için yılın geri kalanında çok önemlidir. Son zamanlarda 9.000 doların altındaki düşüş de ayılar için güç eksikliği olduğunu gösteriyor. 9.000 dolarlık destek seviyesi kritik bir psikolojik düzeydir.

Bears may have missed their opportunity for mid-$8000’s (without some sort of catalyst)

Traders still underestimating how much BTC is being accumulated and HODL’d vs newly mined supply

Dips will be bought aggressively imo#Bitcoin

— Alistair Milne (@alistairmilne) June 29, 2020

Düşüş eğilimi olmaması, boğaların dipten almaya hazır olduğunu gösteriyor.

Bu uzun vadeli metrikler bir boğa koşusunu ateşlemek için yeterli olmasa da, Bitcoin’in uzun vadesi ve değer tutma kabiliyeti için gerçekten iyi göstergelerdir. Küresel borsa, Bitcoin ve tüm kripto para piyasası üzerinde büyük bir etki yarattı. COVID korkuları hala var ve bu değişiklikler oluncaya kadar Bitcoin gerçekten büyük bir boğa rallisi göremeyecek.

Yazar Hakkında

.

Türkan Babacan

Türkan Babacanhttps://www.coinkolik.com

Uzun yıllardır İngilizce dilinde çevirmenlik, tercümanlık, bakanlıklarda proje danışmanlıkları yapan Türkan, aynı zamanda iyi düzeyde İspanyolca da bilmektedir. Şimdilerde hukuk eğitimi görmekle beraber, çok yönlü olmayı sevmekte, bir süredir kripto para birimi alanında çeviri ve haberler üzerine uzmanlaşmaya çalışmaktadır. Bu disiplinleri birleştirerek bilişim hukuku üzerine bir yüksek lisans eğitimi hedeflemektedir.

Kaynak

Daha çok bu tarz yazılar okumak isterseniz Genel kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Dizi || Film izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .