Allgemeines

#Çılgın Mitler ve Eski Mısır Hakkında Gerçekler #SosyalMedya #Tv #BB

Çılgın Mitler ve Eski Mısır Hakkında Gerçekler

Antik Mısır’ı düşündüğünüzde, aklınıza gelen ilk şey nedir? Piramitler, değil mi? Belki de firavunlar? Ancak eski Mısır sadece bunlardan ibaret değil, çok daha fazlası var!

Şimdiye kadarki en uzun ve ileri medeniyetlerden biri olan Eski Mısır hakkında biraz araştırma yaptık. Antik Mısır hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyenler, işte Mısır hakkındaki çılgın mitler ve daha önce duymamış olabileceğiniz çok sağlam bilgiler!

Mısır’da Gezilecek Yerler“ içeriğini de ziyaret ederek Mısır hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.


Eski Mısırlılar, genetik ve tıbbi bozukluklara karşı çok toleranslı davrandılar. Örneğin, cücelik o tarihlerde oldukça yaygındı. Bunun yanı sıra, cüceler saygın insanlardı. 21. Hanedan’ın bir firavunu olan Amenemope, yaşlı, hasta ve özürlülere verilen önemin manevi bir görev olduğunu yazdı.

  #Carolin Kebekus ergänzt Rateteam bei „The Masked Singer“

antik mısır


M.Ö. 1850 yılına dayanan belgeler, Eski Mısırlı kadınların, timsah pisliğini doğum kontrolü olarak kullandığını gösteriyor.

antik mısır


Eski Mısırlıların gerçek matematiksel ve astrolojik dahiler olduğuna dair birçok gösterge var. Örneğin, Giza piramitlerinin bulunduğu yerin Orion’un Kemeri ile mükemmel şekilde hizalandığı tespit edilmiştir.

giza piramiti


Eski Mısırlılar, boş vakitlerinde ilginç tahta oyunları oynamaktan keyif alıyorlardı. „Mehen“ ve „Mancala“ gibi birçok tahta oyunları vardı. Ancak, dünyanın en eski tahta oyunları arasında yer alan ve M.Ö. 3100 yıllarına dayanan „Senet“ çok daha popüler oldu.

mancala


Hijyen ve görünüm, eski Mısırlılar için çok önemlidir. Erkekler bütün bedenlerini tıraş eder, çiçek ve aromalı kokuları severlerdi. 

eski mısır


  #Alle ESC-Sendungen im Überblick – auch Kultkommentator wieder im Einsatz

Nil Nehri, ana su kaynağı olduğundan dolayı eski Mısırlılar için son derece önemlidir. Nehrin ilkel sularının, ölülerin diyarından, cennetten geçerek nihayet Mısır’a aktığı düşünülüyordu.

nil nehri


Eski Mısır’daki kadınlar, meslekler haricinde neredeyse her alanda erkeklerle eşitti. Kadınlar, istedikleri kimseyle evlenebilir ve boşanabilirdi. Sevdikleri işleri belirli sınırlar dahilinde yapabilir, mülklerini yönetebilir, istedikleri şeyleri alabilir ve satabilir, özgürce seyahat edebilirdi.

antik mısırda kadın


Dünyadaki en ünlü yapay yapılardan biri olan Büyük Piramit Giza, her biri ortalama 2.6 ton ağırlığa sahip yaklaşık 2.5 milyon kireçtaşı bloktan inşa edilmiştir. Piramidin toplam kütlesi 6,3 milyon tondan fazladır.

piramit


Eski Mısır’ın en ünlü, en uzun ömürlü ve üretken firavunlarından biri olan Ramses, 60 yıl boyunca Mısır’a hükmetti ve 100’den fazla çocuğa sahip olduğu düşünülüyor. O dönem için olağanüstü bir yaş olan 90’lı yaşlarında öldü.

ramses


  #Netflix: Das erscheint im Februar

Bir insan vücudu mumyalanırken, kalp hariç bütün iç organlar vücuttan çıkarılırdı. Mısırlılar, kalbin insanın bilgeliğinin yanı sıra duygular, bellek, ruh ve kişiliğin kaynağı olduğuna inanıyorlardı.

mumya


Eski Mısırlılar, güneş yılına yaklaşık olarak eşit kabul edilen 365 günlük yıl takvimini benimseyen ilk kişilerdir. Takvimin en eski versiyonu yaklaşık M.Ö. 3000 yılına dayanıyor.

güneş takvimi


Kediler, eski Mısırlılar için en kutsal hayvanlardı. Bir kedi öldüğünde, yas tutan ailenin her üyesi üzüntü içinde kendi kaşlarını tıraş ederdi. Ölü kediler genellikle mumyalanır ve özel bir kedi mezarlığına gömülürdü.

mısır kedi


Mısır firavunlarının eşleri çok güçlüydü ve saygı görürdü fakat az sayıda kadın, eski Mısır’ın tek hükümdarı statüsünü elde etti. En dikkat çekici eski Mısır kraliçelerinden bazıları Nefertiti, Hatshepsut, Neithikret, Sobekneferu ve en ünlüsü Kleopatra’dır.

kleopatra


  #Nintendo Switch: Kommt jetzt die Unterstützung für Bluetooth-Geräte?

Cleopatra hakkında „göz alıcı kadın“ ifadeleri kullanılır. Ancak, eski büstleri ve madeni paralara dayanan son çalışmalar, aslında ortalama görünüşe sahip olduğunu gösteriyor. 

kleopatra


Howard Carter 1922’de keşfettiğinde, Kral Tut’un (Tutankhamun) Türbesi’nin  tamamen bozulmamış olduğu ortaya çıktı. Kral Tut’un mezarı muhteşem hazinelerle doluydu. Mezar antik çağda birçok kez soyuldu.

mumya gif

Kaynak

Daha çok bu tarz yazılar okumak isterseniz sosyal medya kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"