Allgemeines

#Ruhsal Sorunların Neden Olduğu 10 Hastalık! #SosyalMedya #Tv #BB

Inhaltsverzeichnis

Ruhsal Sorunların Neden Olduğu 10 Hastalık!

Hastalıklara Neden Olan Ruhsal Sorunlar

Bazı araştırmalar sonucu hastalıkların sadece bedensel rahatsızlık sonucu değil, duygusal ve ruhsal çatışmalar sonucunda da ortaya çıkabileceğini görülmektedir. Peki hangi duygusal ve ruhsal çatışmalar ne gibi rahatlıklara yol açmaktadır? İşte hastalıklara neden olan ruhsal sorunlar;

depresyon


1. Baş Ağrısı

Sürekli olarak kendini eleştirmek ya da bir korku yaşamak baş ağrısına neden olabilmektedir. Ayrıca kendini değersiz hissetme duygusu da baş ağrısına neden olan zihinsel düşüncelerden olduğu söylenmektedir.

Baş Ağrısı Nedenleri


2. Alzheimer

Hayatın yüklerinden kurtulmak isteyen, bu duygu durumuna bürünen kişilerde daha çok görülmektedir. Bunun yanı sıra özel ilgi ve alaka bekleyen kişilerde de sıkça görülmektedir.

Alzheimer Nedenleri


  #Netflix Türkiye’nin 2. Orijinal Yapımı Atiye Hakkında Bilinmesi Gerekenler

3. Bulimia

Genellikle kendinden nefret eden kişilerin bu rahatsızlığı yaşadıkları görülmektedir. Umutsuzluk, dehşet gibi duygu durumları rahatsızlığa sebep olabilmektedir.

Bulimia Nedenleri


4. Diyabet

Derin keder ve üzüntüler sonucu ortaya çıkabilmektedir. Geçmişe yönelik duyulan özlem ve pişmanlıklar gibi duygusal durumlar hastalığın oluşumuna neden olabilmektedir.

Diyabet Nedenleri


5. Kalp Krizi

Para ve yerinde sorunlar nedenler arasında gösterilmektedir. İş yerindeki mevkiyi hayatının en önemli durumu haline getiren kişilerde sıkça kalp krizi görüldüğü düşünülmektedir.

Kalp Krizi Nedenleri


6. Kanser

Hayatında derin bir incinme yaşamış ve bunu uzun süre içinde tutanlarda görülme olasılığı yüksektir. Uzun süren bu derin üzüntü, kader ya da nefret sebebiyle oluşabilmektedir.

Kanser Nedenleri


  #Alibaba Satıcısıyla Pazarlık Nasıl Yapılır? Alibaba'dan Ürün Tedarik Etmek #SosyalMedya #Tv #BB

7. Göz Hastalıkları

Kendine güvensiz ve umutsuz duygu durumunda olan kişilerde sıkça göz hastalıkları görülmektedir. Zihinsel olarak hayatından memnun olmayan kişilerde araştırmalara göre sıkça görülmektedir.

Göz Hastalıkları Nedenleri


8. Cinsel Soğukluk

Cinsel ilişki sırasında kötü bir şey olacağı düşüncesi cinsel isteksizliğe neden olabilmektedir. Sorunlara karşı duyarsız olan partnerleri olan kişiler ve zevk almayı reddeden kişilerde görülme sıklığı yüksektir.

Cinsel Soğukluk Nedenleri


9. Dalak ve Pankreas Hastalıkları

Geleceğe karşı şüpheyle bakmak ve istediği şeyleri başaramayacağını düşünen kişilerde sıkça görülmektedir. Hayatın zevklerini yaşamayı reddedip bu korkuyla yaşayan kişilerde görülme olasılığının araştırmalar sonucunda arttığı görülmektedir.

Dalak ve Pankreas Hastalıkları Nedenleri


10. Menopoz

Kendini yeterince iyi ve yeterli hissetmemek menopozun oluşma sürecini etkilemektedir. Ayrıca yaşlanma korkusu, arzu edilmeme korkusu da bu rahatsızlığı tetikleyen zihinsel duygu durumlarındandır.

Menopoz Nedenleri

Önerilen İçerik; ► Depresyon ve Depresyondan Kurtulma Yolları!

UYARI !

İçeriğimizde yer alan yazılı ve görsel içerikler farklı kaynaklardan derlenerek oluşturulmuş, öneri ve bilgilendirme yazısıdır. Kesin teşhis ve tedavi niteliği taşımamaktadır. Herhangi bir sağlık sorunu karşısında mutlaka doktorunuza başvurunuz. Unutmayın sağlık sorunlarında uygulanan tedavi yöntemleri bireylerin biyolojisi, kalıtsal özellikleri, yaş, boy, kilo farklılıkları, alerjik yönleri ve bunlar gibi onlarca farklı duruma göre değişiklik gösterebilir. Sağlık sorunlarınızın tedavisinde size ancak ve ancak doktorunuz yardımcı olabilir.

BuradaBiliyorum.Com

  #Yaşamda Gereksinim Duyduğum Tek Şey Beni Anlayan Birisi / Marquez #SosyalMedya #Tv #BB

Kaynak

Daha çok bu tarz yazılar okumak isterseniz sosyal medya kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"