Technologie

Dizüstü dünyasının geleceği karşınızda: Intel Horseshoe Bend [Video]Intel Horseshoe Bend


İşlemci devi CES 2020 kapsamında dizüstü dünyasının geleceğini gösteren Intel Horseshoe Bend ile karşımıza çıktı. Prototip ürün ilginç görünüyor.

Katlanabilir ekranlı ilk dizüstü bilgisayar modeli, yine CES 2020’de tanıtılan, detaylarına aşağıda ulaşabileceğiniz Lenovo ThinkPad X1 Fold oldu. Büyük ses getiren bu modelin üstüne benzer yapıda bir bilgisayar daha geldi. CES 2020’nin dikkat çekenlerinden olan Intel Horseshoe Bend, görebileceğiniz üzere katlanabilir ekrana sahip devasa bir bilgisayar modeli. Henüz prototip aşamasında olan ve tam 17,3 inç’lik katlanabilir bir dokunmatik OLED ekran üstüne kurulan ürün, genel olarak devasa bir tablet gibi de kullanılabiliyor. Windows 10 işletim sistemi üstüne kurulan ve sanal klavye ile normal bir dizüstü deneyimini ve fazlasını sunabilen cihaz, söylendiği kadarıyla firmanın 10 nm Tiger Lake mimarisine sahip işlemcilerini kullanıyor. Bu sayede aktif soğutmaya ihtiyaç duymadan çok ince bir kasada hazırlanabilen Intel Horseshoe Bend, ince çerçeveleriyle Lenovo ThinkPad X1 Fold modelinden daha güzel görünüyor ancak henüz bitmemiş bir kasa taşımıyor.

Intel Horseshoe Bend

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Intel Horseshoe Bend dizüstü geleceği gözler önüne seriyor

Firmanın bu cihazı şimdilik satışa sunma gibi bir planı yok. Bu bir teknoloji gösterimi olarak karşımızda bulunuyor. Ancak ciddi ciddi dizüstü sektörü tek parça katlanabilir ekranlı cihazlara doğru kayıyor. 2020’de başlayacak süreç, 2021’de patlayacak, 2022’de ise uygun fiyatlı katlanabilir modeller raflardaki yerini alacak deniyor.


Daha çok teknoloji makalesi okumak isterseniz teknoloji kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"
Schließen

Please allow ads on our site

Please consider supporting us by disabling your ad blocker!