Technologie

EMUI 10 güncellemesini almayacak Huawei ve Honor telefonlar! – BB

Huawei P20 Lite
Android 10 temelli yeni nesil arayüz yapısı EMUI 10, birçok cihaz için gönderiliyor. Ancak bu güncellemeye birçok Huawei ve Honor cihazın da geçmeyeceği ortaya çıktı.

Tüm dünya genelinde Huawei kullanıcılarının merak beklediği Android 10 temelli EMUI 10, farklı ülkelerin Huawei destek sayfalarından alınan cevaplara bakılırsa Y9 2019, Nova 3, Nova 3i ve dikkat çekici olarak P20 Lite modellerine verilmeyecek. Firmanın bu konuda bazı cihazlar için “donanımsal limitler güncellemeye izin vermiyor” açıklaması yaptığı aktarılıyor. Bu arada Huawei yanında EMUI 10‘a (Eşdeğerine) geçmeyecek Honor cihazlar da açıklanıyor. Yine resmi destek cevaplarına göre şaşırtıcı şekilde Honor Play, Honor 9, Honor 9 Lite ve Honor 8X Max modelleri de güncellemeyi almayacak telefonlar arasında yer alıyor deniyor. Bu bilgilerin ülkeden ülkeye değişmeyeceği aktarılırken, şu an yukarıdaki cihazlara sahip kişilerden ciddi tepkiler gelmeye başlamış durumda. Firmanın bu konuda bir geri adım atıp atmayacağı ya da daha net bir açıklama yapıp yapmayacağı henüz bilinmiyor. Elbette çok eski cihazlara da güncelleme gelmiyor.

Android 10 temelli Huawei EMUI 10 neler getiriyor?

Yeni sürüm, eski sürüme nazaran daha pürüzsüz çalışıyor. Temalar, duvar kağıtları ve fontlar için yeni özelleştirmeler getiren arayüz, video izleme ve oyun oynama süreçlerinde de daha iyi bir deneyim getiriyor. Galeri içerik yönetimi ve sınıflandırma konusunda geliştirildiği belirtilen Huawei EMUI 10, özellikle çoklu uygulama geçişlerinde çok hızlanmış durumda. Bazı yeni simgeler taşıyan arayüz, genel olarak EMUI 9’dan çok farklı bir devrimsel tasarım değişiklikleri taşımıyor. Tek elde kullanımı Samsung One UI gibi kolaylaştırdığı belirtilen arayüz, modernleştirilmiş bir bildirim merkezini karşımıza getiriyor. Arayüzde bir sistem geneli koyu arayüz modu da aktif olarak bulunuyor.

İlgili Video


Daha çok teknoloji makalesi okumak isterseniz teknoloji kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"
Schließen

Please allow ads on our site

Please consider supporting us by disabling your ad blocker!