Technologie

Evo 2 drone ailesiyle gökyüzünde 8K dönemi başlıyor [Video]evo 2 drone 8K video


CES 2020’de 8K televizyon konusunda bir patlama yaşandı. Yeni dönemin merkezinde 8K yer alıyor, Evo 2 drone ile gökyüzünden 8K dönemi başlıyor.

Günümüzde hemen her gelişmiş drone modeli 4K video çekebiliyor. Ancak 8K televizyonların artmaya başladığı günümüzde 8K içeriğin önemi de artıyor. İşte bu yüzden güzel bir adım atan Autel Robotics, karşımıza 8K video çekebilen Evo 2 drone modeli ile çıktı. Bu hava aracı üç farklı versiyona sahip. Normal model 0,5 inç CMOS sensörüyle 8K video ve 48 megapiksel fotoğraflar çekebiliyor. 120 Mbps kayıt yapan ve ISO 100-3.200 arasını kullanan bu cihaz, gökyüzündeki kalite çıtasını artırıyor. Diğer model ise “Dual” takısına sahip. Bu model 8K kamera yanında Flir Boson termal sensör barındırıyor. “Pro” takılı son model ise 1 inç boyutundaki 20 megapiksel sensörüyle 6K video çekebiliyor. F2.8 – F11 değişken diyafram ile gelen ürün, ISO 100-12.800 arasını aktif olarak kullanabiliyor. 1 inç gibi büyük sensörüyle 8K modelden daha mantıklı gibi duran 6K’lık “Pro” Evo 2 drone modeli, diğer versiyonlar ile ortak olarak 7.100 mAh pille tam 40 dakika gökyüzünde kalabiliyor. 72 km/s hıza çıkabiliyor olmaları dikkat çeken drone’ların, 9 km menzil içerisinde kontrol edilebildiği aktarılıyor. Yani karşımızda kesinlikle birer oyuncak seri yer almıyor.

evo 2 drone 8K video
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Evo 2 drone ailesi gerçekten iddialı

12 sensör sistemiyle çevrelerindeki objeleri algılayarak kazadan kaçınabilen gelişmiş drone’lar, otonom uçuş yeteneğine de sahip. Gelişmiş obje algılama ve takip yetenekleri de bulunan Evo 2 ailesi, 8 GB’lık yerleşik bir hafıza ile geliyor. Elbette hafızları artırılabilen modellerin henüz fiyatları açıklanmıyor.


Daha çok teknoloji makalesi okumak isterseniz teknoloji kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"
Schließen

Please allow ads on our site

Please consider supporting us by disabling your ad blocker!