Technologie

Gelecek amiral gemisi telefonlar nasıl görünecek? İşte cevabı;2020 amiral gemisi

Sağlam kaynak Ice Universe, 2020 yılında çıkacak amiral gemisi telefonların büyük çoğunluğunu kapsayan bir tasarım açıklaması yaptı.

2020 yılında Android dünyasında üst düzey cihazlar için yeni bir tasarım diline geçiş yapılıyor. Sektörden önemli tanıdıkları olan Ice Universe‘e göre yeni amiral gemisi modellerin büyük çoğunluğu ilk olarak “waterfall screen” yapısına sahip olacak. Yani telefonların yan kısımlarında üstteki gibi inanılmaz yüksek oranda kavis bizleri karşılayacak. Ayrıca bu yıl sadece yanlarda değil üst ve alt kısımlar da kavisli hale gelecek. Buna ek olarak tasarımı etkileyecek önemli bir dönüşüm daha yaşayacak. Bu yıl birçok üst düzey cihazın ön kamerası ekran altında alınacak. Bunu daha önce de söylemiştik. Ekran altına alınan kameralar yüzünden 2020’de çentikler ve ekran deliklerinin yerine ekran mozaikler konuşulacak. Ekran altı kamera teknolojisinde ön kameranın üzerine denk gelen ekran bölümünde bir kare / dikdörtgen kısım yer alıyor. Söylendiği kadarıyla burada görüntünün alınabilmesi piksel yoğunluğu düşük seviyede. Direkt olarak Ice Universe‘nin “mozaik” olarak nitelendirdiği bu bölümler, şimdilik yeni amiral gemisi modeller için kötü görünüyor ancak bunun çözüleceği düşünülüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2020 yılında amiral gemisi telefonlardaki ekranların hızı da artacak

Evet artık yeni yılda hiçbir amiral gemisinin 90 Hz altında bir ekranla gelmesi beklenmiyor. Bir hata yapıp 60 Hz ile gelecek modellerin ise pazara bir adım geriden başlayacağı açık şekilde görünüyor. Bu arada başta Samsung’un amiral gemilerinde olmak üzere bu yıl 120 Hz’in yaygın bir teknik detay olacağı da söyleniyor.

İlgili Video


Daha çok teknoloji makalesi okumak isterseniz teknoloji kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"
Schließen

Please allow ads on our site

Please consider supporting us by disabling your ad blocker!