Technologie

#Google’dan ‚yapay zeka‘ kararı! Artık insanlar denetleyecek!

Google’dan ‚yapay zeka‘ kararı! Artık insanlar denetleyecek!

Reklamsız Dizi Film izlemek isterseniz Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi ziyaret edebilirsiniz .

Google, video paylaşım sitesi YouTube‚daki videoların, artık yapay zeka yerine ağırlıklı olarak, insanlar tarafından denetleneceğini açıkladı.

Google’dan ‚yapay zeka‘ kararı! Artık insanlar denetleyecek!

Dünyanın en popüler video paylaşım platformu olan YouTube‚daki videolar, artık yapay zeka yerine ağırlıklı olarak insanlar tarafından denetlenecek.

Google, karara gerekçe olarak ise; Nisan ve Haziran ayı arasında geçen süre içerisinde 11 milyondan fazla videonun yapay zeka tarafından kaldırıldığı, bu sayının ise bu anlamda yetkili insanların denetimlerine oranla iki kat olduğu belirtildi.

  Samsung STAR Labs’tan gizemli ürün: NEON

Hiçbir ihlal yapmamasına rağmen 160 bin videonun da sistem tarafından otomatik olarak silindiği rapor edildi. Robotların, sakıncalı içerikleri filtreleme konusunda insanlara nazaran daha hassas olması dolayısı ile böyle bir karar alındığı ifade edildi.

Dünyanın en popüler video paylaşım platformu olan YouTube‚daki videolar, 10 bin kişilik ekip tarafından denetleniyordu. Fakat pandemi döneminde denetçilerin büyük bölümü izne ayrılması ile yapay zeka deveye girmişti.

Ayrıca yapay zekanın, videoları tek bir kişi izlemeden bile yayından kaldırabilecek kadar hızlı çalıştığı ifade ediliyor. NTV’nin haberine göre, şirket yetkilileri yapay zekanın sakıncalı içerikleri tespit etmek konusunda şimdilik yeterince başarılı olmadığını dile getiriyor.

Dizi || Film izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Daha çok teknoloji makalesi okumak isterseniz teknoloji kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"