Technologie

Hiper otomobil gibi elektrikli scooter: Dragonfly

Elektrikli bisiklet ve elektrikli motosikletler gibi elektrikli scooter modelleri de inanılmaz gelişmiş hale gelmeye başladı. İşte bunların en iddialısı karşınızda.

Londa merkezli D-Fly Group tarafından geliştirilen Dragonfly, daha önce gördüklerimize pek benzemiyor. Firmanın hiper otomobil modellerinden ilham alarak hyperscooter olarak nitelendirdiği Dragonfly, görebileceğiniz üzere çok iddialı bir tasarıma sahip. Oldukça büyük bir ön kısma ve adeta bir direksiyona sahip olan model, büyük lastikleriyle her zeminde rahatlıkla gidebilecek yapıda. Gece kullanımı için aydınlatma sistemleri unutulmayan elektrikli scooter, firmanın açıklamasına göre karbon fiber ve uçak sınıfı alüminyum başta olmak üzere üst seviye malzemelerden üretilmiş. Teknik olarak baktığımız zaman scooter çift motor ile saatte tam 60 km/s hıza çıkılmasına imkan tanıyor. Yapabildiği hız gerçekten dikkat çeken model,  açıklandığı kadarıyla en üstteki versiyonuyla tam dolu pille 45 km kadar yol yapabiliyor. Bünyesinde tam 4K çözünürlükte 4,5 inç bir bilgi ekranı yer alan Dragonfly, akıllı telefonlar ile Bluetooth üzerinden bağlantı kurabiliyor. Ekranında navigasyon yanında telefon bildirimlerini de gösterebilen scooter, yerleşik bir ses sistemini de bünyesinde taşıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Katlanabilir tasarlanan elektrikli scooter Dragonfly hiç ama hiç ucuz değil

Modelin üç ve dört lastikli olmak üzere iki farklı versiyonu bulunuyor. Üç tekerlekli scooter için tam 5 bin dolar fiyat açıklanıyor. Dört tekerlekli versiyon ise tam 6 bin dolar seviyesinde. Özellikleri ve tasarımı gibi fiyatı da gerçekten inanılmaz olan hiper kişisel ulaşım aracı, 2020’nin ortasında satışa çıkıyor. 

İlginizi Çekebilir

Otonom yani pilotsuz gidebilen helikopter modeli

Daha çok teknoloji makalesi okumak isterseniz teknoloji kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"
Schließen

Please allow ads on our site

Please consider supporting us by disabling your ad blocker!