Dizi || Film izlemek için Dizi.BuradaBiliyorum.Com Adresini ziyaret edebilirsiniz.

Teknoloji

Huawei AppGallery marketinde toplam kaç uygulama var?Huawei AppGallery

ABD ambargosu altındaki Huawei, biliyorsunuz AppGallery isimli Play Store alternatifi bir uygulama marketine sahip. Peki burada kaç uygulama var?

Huawei, ABD ambargosu nedeniyle yeni Android cihazlarında Google Mobile Services (GMS) kullanamıyor, bunun yerine modellerin açık kaynak Android üstü Huawei Mobile Services (HMS) ile geldiğini paylaşıyor. İşte bu HMS temelli uygulamalar üzerine kurulan AppGallery marketi, açıklandığı kadarıyla 170’den fazla ülke ve bölgede aylık 390 milyondan fazla aktif kullanıcıya hizmet veriyor. Marketin toplam yüklemelerinin bir yılda 180 milyara ulaştığını aktaran firma, uygulama miktarını ise 45 bin (Oyunlar dahil) olarak açıklıyor. Peki GMS temelli Play Store‘da kaç uygulama bulunuyor? Açıklanan son rakamlara göre 3 milyon civarında. Firma elbette bu aradaki büyük uçurumun farkında. Bu yüzden de Huawei, HMS temelli uygulamaların geliştirilmesi için büyük yatırımlar planlıyor. En son duyduğumuz kadarıyla şu an dünya çağında 1 milyon kadar HMS uygulama geliştiricisi bulunuyor. Firma bu geliştiricilerin de yardımıyla her ülkede en popüler 100-150 uygulamayı HMS üstünden çalışır şekilde kullanıcılara sunmak istiyor.

  #Intel’den AMD ve NVIDIA Ekran Kartlarına Rakip Gelebilir
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei AppGallery başarıya ulaşabilir mi?

Bunun cevabını şimdiden vermek zor. Çünkü firma bile AppGallery‘nin Play Store’la boy ölçüşebilmek adına en az 2-3 yıla ihtiyacı olduğunu belirtiyor. Google uygulamalarına hiçbir zaman direkt olarak ev sahipliği yapamayacak market, bunun yerine birçok alternatif sunacak. Android içinde yeni bir ekosistem yaratan ve bunu destekleyecek maddi güce sahip olan firma, özellikle Çin pazarı sayesinde ambargoya rağmen inanılmaz gelirler kazanmayı sürdürüyor. Bu arada şunu da duymayanlar için tekrar belirtelim. Yakında Mate 30 Pro modeli Türkiye’de resmen satışa çıkıyor. Model tahmin edebileceğiniz üzere HMS altyapısıyla geliyor.

İlginizi Çekebilir

Dikkat çeken model Xiaomi Mi Note 10

  Samsung Türkiye’den çekiliyor iddiasına resmi cevap

Daha çok teknoloji makalesi okumak isterseniz teknoloji kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu