Technologie

Huawei Mate 30 Pro Türkiye fiyatı kaç olabilir?Huawei Mate 30 Pro

ABD ambargosunun yaraladığı amiral gemisi akıllı telefon Huawei Mate 30 Pro, Türkiye’de kaça satılacak dersiniz? Bu konuda bazı tahminler var.

Huawei Mate 30 Pro, incelemesine burada yer verdiğimiz yılın en iddialı ancak “kanadı kırık” akıllı telefonu konumunda yer alıyor. Bunun da arkasında hep söylediğimiz gibi telefon için Android lisansının alınamamış olması yer alıyor. Bu yüzden telefonda Play Store başta olmak üzere Google servisleri ve birçok Google uygulaması çalışmıyor. Ancak biliyorsunuz buna rağmen telefon 2020 Ocak ayında resmi olarak Türkiye’de de raflardaki yerini alıyor. Peki model Türkiye’de kaça satılacak? Bunun “resmi cevabını” henüz bilmiyoruz. Firma henüz fiyatın belli olmadığını aktarıyor. Ancak elbette bazı tahminler var. Bu tahminler de Huawei P30 Pro üstünden yapılıyor.

Huawei P30 Pro modeli Avrupa’da 256 GB için 1.030 euro fiyat etiketiyle satışa sunulmuştu. Bu model hatırlarsınız Türkiye’ye 256 GB için 7.999 TL‘den geldi. Mate 30 Pro’nun 256 GB için Avrupa fiyatı ise 1.099 euro seviyesinde yer alıyor. 1.099 euro, güncel kur üstünden 7.307 TL ediyor. Ancak elbette bu “vergisiz” fiyat. Üzerine eklenecek vergiler ve P30 Pro’dan bu yana artık kur ile Mate 30 Pro‘nun Türkiye’de 9 bin TL‘yi rahatlıkla geçeceği tahmin ediliyor. Burada maalesef fiyatın daha yüksek olma ihtimali de bulunuyor. Çünkü 2020 itibariyle gelen ciddi vergi artışları bulunuyor ve bunların da etkisiyle cihaz için 10 bin TL görülebilir şeklinde bazı korkutucu yorumlar yapılıyor. Google uygulamaları olmadığından Türkiye’de satış konusunda işi gerçekten çok zor olan telefon için, Huawei Türkiye‘nin çok ama çok iddialı bir fiyat belirlemesi gerekiyor gibi görünüyor. Ancak aşırı düşük bir fiyat da kesinlikle beklenmiyor.

Şunu da belirtmeden geçmeyelim. Huawei Mate 30 Pro aslında uzun zamandır “aracı isimlerin yurt dışından getirdikleri sayesinde” Türkiye’den alınabiliyor. Bunlara baktığımız zaman fiyatın 6 bin TL ile 6.500 TL arasında değiştiği görülüyor. Fakat bunlarda herhangi bir garanti yer almıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei Mate 30 Pro kamera donanımıyla fark yaratan bir model

Modelin arkasındaki yuvarlak modülde 1/1.54 inç ve 1/1.7 inç gibi büyük sensörlere sahip 40 megapiksel F1.8 ultra geniş açı + 40 megapiksel F1.6 geniş açı + 8 megapiksel F2.4 telefoto + 3D derinlik sensörü yer alıyor. Bu kombinasyon ve CPU, GPU ile özel yapay zeka birimlerini bir arada kullanarak telefon 7.680 fps yavaş çekim video kaydedebiliyor. Bu da modelin en çok ses getiren detayları arasında bulunuyor. Şu an bu kadar yüksek hıza ulaşabilen başka hiçbir akıllı telefon bulunmuyor.

İlgili Video

Daha çok teknoloji makalesi okumak isterseniz teknoloji kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht.

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"