Technologie

Huawei Mate X 2 modelinden dikkat çeken yeni detaylarHuawei Mate X 2 katlanabilir telefon

Katlanabilir telefon Huawei Mate X, 2020’de söylendiği kadarıyla ikinci modele kavuşacak. Peki Mate X 2 tam olarak ne zaman tanıtılacak?

Katlanabilir telefon Huawei Mate X, Çin’de güzel satış rakamlarına ulaşıyor. Tanıtıldıktan sonra satışa çıkması uzun süren cihaz, 2020’nin ikinci yarısında yerini Mate X 2 modeline bırakacak. İlk modelden alınan dersler ile daha iyi hazırlanacak telefonun, mevcut tasarımı koruması bekleniyor. Bu ufak deneme üretimlerinin başladığı aktarılan yeni modelin direkt olarak Kirin 1020 işlemci üstüne kurulması bekleniyor. Şu an bu işlemci “Baltimore” kod adıyla aktif olarak geliştiriliyor. Heyecan verici 5 nm üretim sürecinden çıkan ve Kirin 990’lara göre tam yüzde 50 oranında daha yüksek performans sunacak denilen işlemci, bu açıdan Mate X 2‘yi sektörün en güçlü telefonlarından birisi yapacak gibi görünüyor. Bu işlemcinin yeni katlanabilir modelden önce Mate 40 Pro’da kendisine yer bulma ihtimali de bulunuyor. Firmanın en yeni telefonu P40 Pro ise 2020 başında Kirin 990 işlemci ile geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Önce Huawei Mate X modelinin “S” takılı versiyonu gelecek

Farkını Kirin 990 5G işlemcisi ve daha sağlam gövdesiyle koyacak bu model, toplam 4.500 mAh pil üzerine kuruluyor ve bünyesinde Çin merkezli BOE tarafından üretilen 8 inç 2480×2200 piksel bir esnek OLED ekran barındırıyor. Kutusundan Android 10 ile çıkacak denilen telefonda, 55W hızlı şarj sistemi de yer alıyor. Cihaz 6 GB RAM + 128 GB depolama, 8 GB RAM + 256 GB depolama ve 12 GB RAM + 512 GB depolama seçeneklerine sahip. Kamera tarafına baktığımız zaman ise modelin arkasında 40 megapiksel + 16 megapiksel + 8 megapiksel + ToF dahil dörtlü kamera kurulumu bizleri karşılıyor.

İlgili Video

Normal Mate X’in kutu açma videosu

Daha çok teknoloji makalesi okumak isterseniz teknoloji kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Film izlemeyi seviyorsanız Film.BuradaBiliyorum.Com sitemizi, Dizi izlemeyi seviyorsanız Dizi.BuradaBiliyorum.Com sitemizi forumlarla ilgileniyorsanız Forum.BuradaBiliyorum.Com adresini ziyaret edebilirsiniz .

Ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"
Schließen

Please allow ads on our site

Please consider supporting us by disabling your ad blocker!